Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci jsou zpět, v Novém Jičíně se s půlročním zpožděním dočkali atria

Začal další školní rok. Jeho zahájení si slavnostně užili také v novojičínské Základní škole Komenského 66, kde prvňáčky vítali v novém atriu. Jeho rekonstrukce ale skončila s půlročním zpožděním.

První školní den dnes nastal pro těchto 40 dětí, které nastoupily do novojičínské Základní školy Komenského 66. Doprovázeli je rodiče a další rodinní příslušníci.

prvňáčci: 
“Já se těším na kamarádky.”
“Jak budu umět číst a psát”
“Nejvíce se těším úplně na všechno.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dnes jsem popřál rodičům, ať společně s dětmi zvládnou ten adaptační proces a dětem, ať se ve škole líbí. Ať mají spoustu kamarádů a ať se jim množí jen ty pochvaly a jedničky.”

Slavnostního přivítání se tu účastnili i představitelé města, konalo se v nově zrekonstruovaném atriu školy. Zakázku za 6 a půl milionu korun ale zhotovitelská firma dokončila s půlročním zpožděním.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město to s firmou řeší, momentálně je tam docela vysoká smluvní pokuta, která se ještě vyčísluje, a s firmou se bude ta náhrada řešit.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Těšili jsme se na to skoro dva roky, takže radost máme velikou. Je to naše taková vysněná školní zahrada. Máme s ní veliké plány, protože je tady podium, jsou tady čtecí mola nebo venkovní třída.”

Tito noví malí školáci byli vůbec prvními dětmi, které se do atria podívaly. Čeho ale byli první školní den ušetřeni, bylo povinné testování., to je čeká 2. září. Ostatní žáci se dle nařízení musí testovat 1., 6. a 9. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - Životice u Nového Jičína
Životice u Nového Jičína
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o., Mošnov
Mošnov
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry