Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní rok na Komenské 66 začal pro prvňáčky v novém atriu

Začal nový školní rok. Jeho zahájení si slavnostně užili také v Základní škole Komenského 66, kde prvňáčky vítali v novém atriu. Jeho rekonstrukce ale skončila s půlročním zpožděním.

První školní den nastal pro těchto 40 dětí, které nastoupily do Základní školy Komenského 66. Doprovázeli je rodiče a další rodinní příslušníci.

žáci první třídy: 
“Já se těším na kamarádky.”
“Jak budu umět číst a psát”
“Nejvíce se těším úplně na všechno.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “My si přejeme hlavně, aby ten školní rok byl co nejnormálnější a nejobvyklejší, jak jsme byli zvyklí před kovidovou dobou. A říkali jsme si, že ať už to dopadne jakkoliv, roušky neroušky, testování netestování, že pro nás to bude druhá kolej, a první kolej bude to, že se těšíme do školy, chceme normálně učit.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dnes jsem popřál rodičům, ať společně s dětmi zvládnou ten adaptační proces a dětem, ať se ve škole líbí. Ať mají spoustu kamarádů a ať se jim množí jen ty pochvaly a jedničky.”

Slavnostního přivítání se tu účastnili i představitelé města, konalo se v nově zrekonstruovaném atriu školy.

žák školy: “Mně se strašně líbí tamta prolézačka.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že před dvěma lety jsme byli před rozhodnutím, zda tuto stavebně-technickou akci realizovat a zde jsme veřejně slíbil, že vedení města uvolní peníze na tuto akci.”

Zakázku za 6 a půl milionu korun ale zhotovitelská firma dokončila s půlročním zpožděním.

Revitalizace tohoto prostoru začala v červenci 2020, v zónu relaxace a odpočinku se měla proměnit do konce loňského listopadu. Děti si ale pobyt venku mohou užít až nyní. K předání stavby došlo teprve během prázdnin.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město to s firmou řeší, momentálně je tam docela vysoká smluvní pokuta, která se ještě vyčísluje, a s firmou se bude ta náhrada řešit. Nicméně jsme moc rádi, že se tö podařilo na zahájení školního roku připravit tak, aby si to mohli žáci užívat v tom roce, který doufáme, že bude plnohodnotný, tedy že budou opravdu trávit čas v té škole.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Těšili jsme se na to skoro dva roky, takže radost máme velikou. Je to naše taková vysněná školní zahrada. Máme s ní veliké plány, protože je tady podium, jsou tady čtecí mola nebo venkovní třída.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tady byla obyčejná betonová plocha a nyní je to multifunkční prostor, který bude široce využitelný. Zajímavostí, která není vidět, je i velká akumulační nádrž, která bude sbírat vodu z celého toho prostoru, která se bude využívat na zalévání.”

Tito noví malí školáci byli vůbec prvními dětmi, které se do atria podívaly. Hned druhý den už mohly do prostoru naběhnout i děti v rámci družiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy