Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní rok na Komenské 66 začal pro prvňáčky v novém atriu

Nový Jičín |

Začal nový školní rok. Jeho zahájení si slavnostně užili také v Základní škole Komenského 66, kde prvňáčky vítali v novém atriu. Jeho rekonstrukce ale skončila s půlročním zpožděním.

První školní den nastal pro těchto 40 dětí, které nastoupily do Základní školy Komenského 66. Doprovázeli je rodiče a další rodinní příslušníci.

žáci první třídy: 
“Já se těším na kamarádky.”
“Jak budu umět číst a psát”
“Nejvíce se těším úplně na všechno.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “My si přejeme hlavně, aby ten školní rok byl co nejnormálnější a nejobvyklejší, jak jsme byli zvyklí před kovidovou dobou. A říkali jsme si, že ať už to dopadne jakkoliv, roušky neroušky, testování netestování, že pro nás to bude druhá kolej, a první kolej bude to, že se těšíme do školy, chceme normálně učit.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dnes jsem popřál rodičům, ať společně s dětmi zvládnou ten adaptační proces a dětem, ať se ve škole líbí. Ať mají spoustu kamarádů a ať se jim množí jen ty pochvaly a jedničky.”

Slavnostního přivítání se tu účastnili i představitelé města, konalo se v nově zrekonstruovaném atriu školy.

žák školy: “Mně se strašně líbí tamta prolézačka.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že před dvěma lety jsme byli před rozhodnutím, zda tuto stavebně-technickou akci realizovat a zde jsme veřejně slíbil, že vedení města uvolní peníze na tuto akci.”

Zakázku za 6 a půl milionu korun ale zhotovitelská firma dokončila s půlročním zpožděním.

Revitalizace tohoto prostoru začala v červenci 2020, v zónu relaxace a odpočinku se měla proměnit do konce loňského listopadu. Děti si ale pobyt venku mohou užít až nyní. K předání stavby došlo teprve během prázdnin.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město to s firmou řeší, momentálně je tam docela vysoká smluvní pokuta, která se ještě vyčísluje, a s firmou se bude ta náhrada řešit. Nicméně jsme moc rádi, že se tö podařilo na zahájení školního roku připravit tak, aby si to mohli žáci užívat v tom roce, který doufáme, že bude plnohodnotný, tedy že budou opravdu trávit čas v té škole.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Těšili jsme se na to skoro dva roky, takže radost máme velikou. Je to naše taková vysněná školní zahrada. Máme s ní veliké plány, protože je tady podium, jsou tady čtecí mola nebo venkovní třída.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tady byla obyčejná betonová plocha a nyní je to multifunkční prostor, který bude široce využitelný. Zajímavostí, která není vidět, je i velká akumulační nádrž, která bude sbírat vodu z celého toho prostoru, která se bude využívat na zalévání.”

Tito noví malí školáci byli vůbec prvními dětmi, které se do atria podívaly. Hned druhý den už mohly do prostoru naběhnout i děti v rámci družiny.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekonstrukce, která začne v září, zachová bazénu jeho plavecký rozměr

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené

Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

Stav školní kuchyně na Dlouhé je velký problém

Jednou z největších investic letošního roku bude v Novém Jičíně rekonstrukce kuchyně v základní škole na ulici Dlouhá. Stát bude více než 31 milionů korun. Klíčová je tato kuchyně i pro další školy a školky ve městě.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Včera 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Školní rok na Komenské 66 začal pro prvňáčky v novém atriu
Vydáno 2. září 2021 17:33, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Začal nový školní rok. Jeho zahájení si slavnostně užili také v Základní škole Komenského 66, kde prvňáčky vítali v novém atriu. Jeho rekonstrukce ale skončila s půlročním zpožděním.

První školní den nastal pro těchto 40 dětí, které nastoupily do Základní školy Komenského 66. Doprovázeli je rodiče a další rodinní příslušníci.

žáci první třídy: 
“Já se těším na kamarádky.”
“Jak budu umět číst a psát”
“Nejvíce se těším úplně na všechno.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “My si přejeme hlavně, aby ten školní rok byl co nejnormálnější a nejobvyklejší, jak jsme byli zvyklí před kovidovou dobou. A říkali jsme si, že ať už to dopadne jakkoliv, roušky neroušky, testování netestování, že pro nás to bude druhá kolej, a první kolej bude to, že se těšíme do školy, chceme normálně učit.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dnes jsem popřál rodičům, ať společně s dětmi zvládnou ten adaptační proces a dětem, ať se ve škole líbí. Ať mají spoustu kamarádů a ať se jim množí jen ty pochvaly a jedničky.”

Slavnostního přivítání se tu účastnili i představitelé města, konalo se v nově zrekonstruovaném atriu školy.

žák školy: “Mně se strašně líbí tamta prolézačka.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že před dvěma lety jsme byli před rozhodnutím, zda tuto stavebně-technickou akci realizovat a zde jsme veřejně slíbil, že vedení města uvolní peníze na tuto akci.”

Zakázku za 6 a půl milionu korun ale zhotovitelská firma dokončila s půlročním zpožděním.

Revitalizace tohoto prostoru začala v červenci 2020, v zónu relaxace a odpočinku se měla proměnit do konce loňského listopadu. Děti si ale pobyt venku mohou užít až nyní. K předání stavby došlo teprve během prázdnin.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město to s firmou řeší, momentálně je tam docela vysoká smluvní pokuta, která se ještě vyčísluje, a s firmou se bude ta náhrada řešit. Nicméně jsme moc rádi, že se tö podařilo na zahájení školního roku připravit tak, aby si to mohli žáci užívat v tom roce, který doufáme, že bude plnohodnotný, tedy že budou opravdu trávit čas v té škole.”
Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Těšili jsme se na to skoro dva roky, takže radost máme velikou. Je to naše taková vysněná školní zahrada. Máme s ní veliké plány, protože je tady podium, jsou tady čtecí mola nebo venkovní třída.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tady byla obyčejná betonová plocha a nyní je to multifunkční prostor, který bude široce využitelný. Zajímavostí, která není vidět, je i velká akumulační nádrž, která bude sbírat vodu z celého toho prostoru, která se bude využívat na zalévání.”

Tito noví malí školáci byli vůbec prvními dětmi, které se do atria podívaly. Hned druhý den už mohly do prostoru naběhnout i děti v rámci družiny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000027276/skolni-rok-na-komenske-66-zacal-pro-prvnacky-v-novem-atriu