Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olympiáda v Tokiu měla v plavecké hale dvojnásobnou novojičínskou účast

Česká olympijská výprava čítala v Tokiu zhruba 200 lidí, z toho dva její členové z plaveckého týmu pocházeli z Nového Jičína. Své zážitky nyní sdíleli na besedě v domácím klubu.

Trenér Vlastimír Perna a fyzioterapeutka Jana Minářová. Dvojice která v Novém Jičíně působí u plaveckého klubu, současně ale také doprovází už několik let českou reprezentaci, naposledy na olympijských hrách v Tokiu, před pěti lety také v brazilském Riu. O své zážitky se teď podělili na besedě, na kterou Jana Minářová dorazila v oficiálním oděvu české olympijské výpravy.

Jana Minářová, fyzioterapeutka českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Nemohla jsem být na tom zahajovacím ani ukončovacím ceremoniálu, takže dneska si to užívám asi nejvíce.”
Vlastimír Perna, hlavní trenér českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Co se týká Tokia jako města, tak z toho nemám pocity téměř žádné, protože jsme nikam nikam nesměl, museli jsme být uvnitř vesnice, vozili jen autobusem na sportoviště a zpátky.”
Jana Minářová, fyzioterapeutka českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Ty restrikce byly velké, ale je to opravdu takový zvláštní zážitek, vidět olympijskou vesnici, vidět tolik sportovců pohromadě, tolik národů pohromadě. Pro mně je to obrovský zážitek i přesto.”

V tokijském bazénu měl Vlastimír Perna osm svěřenců, po návratu z olympijských her po devíti letech ukončil své působení u českých seniorských plavců jaké šéftrenér.

Vlastimír Perna, hlavní trenér českého plaveckého týmu na OH v Tokiu: “Dovezli jsme po jednadvaceti letech finálové umístění, další semifinálové, nejlepší osobní výkony, české rekordy, takže jsem s úsměvem odcházel od reprezentace.”

Tak úplně ale s reprezentací nekončí, jeho svěřenec, novojičínský plavec David Koutný, si v létě na ME juniorů splnil reprezentační limit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy