Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnost nebyla, přesto se v Novém Jičíně bavily tisíce lidí

První zářijový víkend už podruhé Novojičíňákům nevyplnila městská slavnost. Přesto se ve městě bavily tisíce lidí. Kulturní léto uzavřely koncerty a program v amfiteátru na Skalkách.

Téma novojičínské městské slavnosti se letos nabízelo naprosto výrazně - v červenci uplynulo 400 od krvavé bitvy, která se zde odehrála. Slavnost se ale nekonala a téma ožívá alespoň na výstavě na Staré poště. A přestože Masarykovo náměstí zůstalo prázdné, tisíce lidí se vyrazily bavit do amfiteátru Skalky.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Proto jsme jako alternativu, jako takové slavnostní ukončení léta, nabídli koncerty hlavních protagonistů, kteří na slavnosti měli vystupovat, takže v pátek a v sobotu jsou vystoupení v amfiteátru Skalky.”

Program začal pátečními koncerty místní kapely Light & Love a Jiřího Korna, v sobotu vyrazily na Skalky už po poledni rodiny s dětmi.

účastníci akce: 
“Na veškeré podmínky, co dneska máme, můžu říct, že super akce.”
“Za mě můžu říct, že jsme spokojeni.”
“Já si myslím, že když je to tady v takovém množství, že ta slavnost klidně mohla být. A večer tady bude ještě třikrát více lidí, takže je to všechno přehnaně hystericky zrušené.”

“Mě upřímně vadí, že to není na náměstí, ale je to tady taky fajn.”

Další davy lidí přišly na Skalky večer, s písničkami Vašo Patejdla si oživili slovenštinu a ve finále se dočkali, dá se říci částečně také domácí kapely, Mirai.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy