Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiče bez zaplacení parkovného odhalí v Novém Jičíně nový systém

Nový Jičín modernizoval parkovací systém. Součástí je efektivnější kontrola toho, zda řidiči řádně za odstavení vozidel v centru zaplatili a také změna ceníku. Ta začne platit od října.

Moderní parkovací automaty začaly v centru Nového Jičína fungovat minulý měsíc, řidiči nově za odstavení vozidel zaplatí nejen mincemi, ale i kartou nebo nebo přes internetovou aplikaci MPLA. Nový systém také zefektivnil kontrolu platby, rovněž přes chytrou aplikaci.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Součástí té aplikace je také chytrý software, který automaticky rozpoznává registrační značky a strážníkům předá informaci, zda je uhrazen poplatek.”
Pavel Boháč, strážník MP Nový Jičín: “Když po spuštění aplikace namířím tabletem na SPZ našeho služebního auta, které zaplaceno nemá, tak je v červeném. Vozidlo vedle je v rámečku zeleném, má tedy zaplaceno.”

Zadat registrační značku musí řidiči při každém způsobu platby, a měl by si být jistý, že ji uvedl správně.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Pokud ji zadají chybně, tak systém vyhodnotí, že úhrada parkovného nebyla provedena.”

Tyto situace se dají se strážníky dodatečně řešit.

Za parkování v lokalitách s automaty platí řidiči v Novém Jičíně dosud 10 korun za hodinu. Nicméně rada města rozhodlo o navýšení ceny.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Od 1. října bude ceník upraven. Za hodinové odstavení vozu se bude platit 20 korun. Na parkovišti Na Valech zůstane taxa stejná, tedy první dvě hodiny zdarma a pak každá započatá hodina přijde na 30 korun.”

Parkoviště Na Valech je největší odstavnou plochou v blízkosti náměstí. I ze byl instalován nový závorový systém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy