Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků, opozice byla proti

Novojičínské zastupitelstvo odsouhlasilo prodej pozemků Pod Skalkou určených pro výstavbu rodinných domů. Do vyhlášeného nabídkového řízení se přihlásil jeden zájemce - realitní společnost ze Vsetína.

V novojičínské lokalitě pod Skalkami má vyrůst 23 domků na pozemku, jehož majitelem je město. Radnice se ale rozhodla pro postup, kdy tyto pozemky prodá a stavitelem bude soukromý investor. Do nabídkového řízení se přihlásil jediný zájemce, firma Feigen Project Financing ze Vsetína a zastupitelé prodej této společnosti odsouhlasili.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo odhlasovalo tento prodej, byť na začátku určité pochybnosti byly. Samozřejmě byla i myšlenka zrušit nabídkové řízení, vrátit kauci a vyhlásit nové nabídkové řízení.”

Vyhlašovací cena byla 14,6 milionů korun bez daně, vítězný uchazeč nabídl 15,1 milionu. Ze 27 přítomných zastupitelů hlasovalo pro prodej 17. Od počátku kritizovala tento záměr opozice, podle které se měl prodej jedinému uchazeči zrušit.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Ta společnost je velmi pochybná. Ta společnost nemá reference, reference má nějaká její dceřiná, nebo jak to nazvat. Nemá, podle těch materiálů, co jsme měli, finanční zajištění a je tam prostě spousta problémů.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Padaly pochybnosti ze strany členů zastupitelstva ohledně ekonomiky a fungování této společnosti, nicméně společnost doložila, že na účtech má dostatečné finanční prostředky.”

V kupní smlouvě, která bude uzavřena, budou podle radnice různé omezující podmínky, týkající se i možnosti odstoupení od smlouvy.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy