Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nastartovat podnikání pomůže bezplatný kurz

Město zajistilo pro své občany bezplatný kurz podnikání. Je určen lidem, kteří mají svůj nápad, ale neví si rady, jak jej realizovat.

Novojičínská radnice se rozhodla zapojit do projektu Podnikni to! a zajistila bezplatný kurz pro občany, kteří chtějí začít podnikat.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tento kurz by měl lidem pomoci rozjet podnikání, pokud mají nějaký svůj nápad, ale třeba s tím nemají ještě dost zkušeností. Je to nějaká šance, jak by v Novém Jičíně mohly vyrůst nové společnosti, nové podniky. Pokud se to podaří, tak by to mohlo pomoci oživení centra a zároveň samozřejmě zvýšení zaměstnanosti ve městě.”

O vyjádření stanoviska k pořádání kurzu požádala rada města Novojičínské sdružení podnikatelů. Jeho předseda Miroslav Mixa na úvod konstatoval, že je velice skeptický k tomu, když se podnikatele snaží vyškolit stát, ať už na školách nebo na úřadu práce. Tento kurz ale posvětil.

Miroslav Mixa, předseda Novojičínského sdružení podnikatelů: “Proto jsem se skepticky díval na to, když mi město řeklo, že by chtělo udělat kurz pro začínající podnikatele, pro lidi, kteří mají nápad. Nakonec jsem to stanovisko dal kladné, pozitivní, a to z toho důvodu, že pro člověka, který má nápad, tak nejsou možná úplně důležité ty informace, které se učí ve školách, jak zřídit živnostenský list, jak si udělat účetnictví a tak dále, ale potřebuje strukturu a informace, jak ten nápad rozvíjet dál. Jak to celé financovat, jak to organizovat, jak to dostat na trh, jak si změřit ten trh. To, že máte nápad, bych řekl, že máte deset procent.”

Obsahem pěti lekcí kurzu bude právě formulace podnikatelského záměru, jeho prezentace a ověření zájmu zákazníků. Vyučujícími budou zkušení podnikatelé. Přihlásit se může každý. Registrace je na webu podniknito.cz. První workshop se v aule radnice koná 22. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy