Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavební pozemky Pod Skalkou prodává město realitní společnosti

Zastupitelstvo odsouhlasilo prodej pozemků Pod Skalkou určených pro výstavbu rodinných domů. Do vyhlášeného nabídkového řízení se přihlásil jeden zájemce - realitní společnost ze Vsetína.

V lokalitě pod Skalkami vyrůstaly rodinné domy v minulých letech v několik vlnách. Tou další, podle současného územního plánu poslední, bude výstavba 23 domků na pozemku, jehož majitelem je město. Radnice se ale rozhodla pro postup, kdy tyto pozemky prodá a stavitelem bude soukromý investor.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zastupitelé schválili prodej lokality Pod Skalkou, kde v budoucnu developer vybuduje inženýrské sítě a komunikace. Toto území je určeno pro výstavbu rodinných domů.”

Do nabídkového řízení se přihlásil jediný zájemce, firma Feigen Project Financing ze Vsetína a zastupitelé prodej pozemku této společnosti 13. září posvětili.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jediný zájemce o odkup této lokality Pod Skalkou splnil všechny podmínky, nicméně rada města na své srpnové schůzi nepřijala k tomuto bodu usnesení. Nicméně zastupitelstvo odhlasovalo tento prodej, byť na začátku určité pochybnosti byly. Samozřejmě byla i myšlenka zrušit nabídkové řízení, vrátit kauci a vyhlásit nové nabídkové řízení. My jsme byli docela překvapení, že se přihlásila jen jedna společnost. jednali jsme s několika developery.”

Vyhlašovací cena byla 14,6 milionů korun bez daně, vítězný uchazeč nabídl 15,1 milionu. Ze 27 přítomných zastupitelů hlasovalo pro prodej 17. Od počátku kritizovala tento záměr opozice, podle které se měl prodej jedinému uchazeči zrušit.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Ta společnost je velmi pochybná, to tu zaznělo několikrát. Ta společnost nemá reference, reference má nějaká její dceřiná, nebo jak to nazvat, a to ještě nejsou hotové reference. Ta developerská společnost ještě vlastně nic nepostavila. Je to ve fázi, tuším, že v Třinci projektové dokumentace, a ve Vsetíně územního rozhodnutí, takže opravdu ještě nic konkrétního nestojí. Nemá, podle těch materiálů, co jsme měli, finanční zajištění a je tam prostě spousta problémů, které se promítnou do budoucnosti.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Padaly pochybnosti ze strany členů zastupitelstva ohledně ekonomiky a fungování této společnosti, nicméně společnost doložila, že na účtech má dostatečné finanční prostředky a bylo i na zasedání zastupitelstva deklarováno, že jak kupní cena této lokality, tak i následná výstavba té infrastruktury bude financována z vlastních zdrojů této společnosti.”

Podle vedení radnice dokáže developer projekt výstavby rodinných domů realizovat dříve než město. V kupní smlouvě, která bude uzavřena, jsou přesně dané termíny týkající se zahájení povolovacího řízení, projektování, výstavby infrastruktury i rodinných domů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město si dalo do smlouvy různé omezující podmínky, týkající se zákazu zcizení, možnosti odstoupení od smlouvy ale i smluvních pokut.”

Jednatel společnosti, která pozemky kupuje, Jan Zlámalík se zatím k záměru na kameru vyjádřil nechtěl. Přislíbil rozhovor, jakmile bude hotova projektová dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - Životice u Nového Jičína
Životice u Nového Jičína
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry