Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby poslanců letos lákaly Novojičínské o něco více

Máme za sebou volby do poslanecké sněmovny, své hlasy v nich odevzdalo také více než 61 procent voličů s bydlištěm v Novém Jičíně. Účast byla zhruba o 4 procenta vyšší, než při volbách v roce 2017.

Výsledek voleb do poslanecké sněmovny v Novém Jičína ne zcela kopíruje celorepubliková čísla. V tomto městě s téměř 28 procenty zvítězilo Hnutí ANO, druhá koalice SPOLU tu získala zhruba 23 a půl procenta hlasů, třetí Piráti a Starostové něco přes 13 a půl procenta a SPD necelých 13 procent. O něco nižší, než republikový průměr ve výši 65,43 procent, zde byla i volební účast. Nicméně bylo to zhruba o 4 procenta více než ve volbách před čtyřmi lety.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “V roce 2017 odvolilo asi 57,25 procent voličů, v letošních volbách to bylo 61,1 procent. Volby v Novém Jičíně proběhly v pořádku, bez nějakého incidentu, který by musela řešit policie.”

Lidé, které jsme oslovili v anketě, považovali jednoznačně tyto volby za velmi zásadní.

voliči z Novojičínska: 
“Myslím si, že tyto volby jsou zásadní, protože se v nich bude odrážet naše budoucnost naší mladé generace.”
“Já si myslím, že jsou důležité, protože neúčast při volbách může může poměrně hodně ovlivnit politické dění v české republice, proto bych každému doporučoval, aby se těchto voleb účastnil.”
“Já si myslím, že jsou důležité, ale jestli to něco pomůže…”
“Jsou důležité, protože bylo byla potřeba nějaká změna ve společnosti, a parlament, ten o tom bude rozhodovat. A rozhodovat bude podle toho, jak my budeme volit.”
“Protože žijeme v této zemi, jsou důležité pro mě, pro naše děti a vnuky, jak tady budou po nás žít a co jim tady zanecháme.”


Ve všech 22 novojičínských okrscích byly výsledky voleb spočítány a odevzdány do 17:20. Jako pověřený úřad musel Nový Jičín čekat i na čísla z okolních 15 obcí. Definitivně sečteno tedy bylo kolem půl sedmé. Stejně jako předchozí čtyřleté období bude v poslanecké sněmovně jeden zástupce s bydlištěm v Novém Jičíně - Jiří Strýček za ANO

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy