Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svátek knihoven po týdnu skončil, burza knih trvá dál

Čtení dětem, divadlo nebo burza knih. Tímto program se novojičínská knihovna zapojila do Týdne knihoven. Další akce připravila pro nové čtenáře i pro ty, kteří zapomínají knížky vracet.

Děti jsou v městské knihovně vítány pravidelně jako běžní čtenář, jako školáci v rámci bibliografických lekcí, a teď v Týdnu knihoven i na speciálním čtení s prestižní Zlatou stuhou.

Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení: “Málokdo ví, že existuje cena, která se jmenuje Zlatá stuha české literatury a primárně oceňuje knihy literatury pro děti. My jsme se rozhodli, že chceme tuto cenu představit. A v tomto týdnu vždy odpoledne se snažíme přečíst něco z nominovaných nebo oceněných knih.”

Knihy Zlaté stuhy prochází pečlivým výběrem předních spisovatelů, výtvarníků, umělců i vědeckých odborníků.

Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení: “Vždycky pohovoříme o té ceně, řekneme názory, které na knihu máme a snažíme se představit i autory, kteří tu knihu vytvořili, napsali, ilustrovali nebo přeložili, protože část té ceny je o tom, že se oceňuje i překladová literatura.”
žáci ZŠ Tyršova: 
“Já čtu Harryho Pottera zatím jsme ho jen poslouchala, tatínek nám ho nahrál.”
“Čtu hodně ráda, čtu skoro furt a čtu hodně knížek zároveň.”
“Mně baví hodně čtení, teď jsem začala číst hodně.”,

Týden knihoven, do kterého se ta novojičínská zapojuje pravidelně, je celorepubliková akce. Letos probíhala od 4. do 8. října.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Každoročně se vyhlašuje tato akce na podporu čtenářů, čtenářství, knihoven a knih. Je to vlastně takový svátek pro knihovny.

V prvním říjnovém týdnu tedy připravila knihovna několik speciálních nabídek, například registraci pro nové čtenáře zdarma, nebo hříšníci, tedy stávající čtenáři, kteří mají doma zapomenuté knihy, mohli využít amnestii poplatků za upomínky za pozdní vrácení.

V knihovně zahrálo divadélko Ententýky, konal se zmíněný cyklus čtení se Zlatou stuhou, a další doprovodné aktivity i pro dospělé.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Cestopisná přednáška o Maroku, přijeli k nám cestovatelé manželé Špilarovi. Další z akcí, kterou můžeme vidět v týdnu knihoven, je výstava fotografií Petra Bazaly. Připravili jsme pro celou veřejnost, nejen pro naše čtenáře, burzu knih, která bude prodloužena až do konce října. Jedná se o knížky, které byly vyřazeny z fondu městské knihovny. Jsou to knihy především starší, o které už není tak velký zájem.”

Ještě na konci října, 26., mohou zájemci zavítat do knihovny na literárně-hudební pořad s názvem Vesmírný poutník.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail