Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělci stvořili příběh Hückelových vil vyprávěný Lvíčkem

Ukázat příběh Hückelových vil z pohledu umělců. To je záměr videodokumentu Lvíček. Jeho křest se odehrál v klubu rodáků a přátel města. Jeho autory jsou členové Spolku výtvarných umělců Arkáda.

Příběh vyprávěný lvičkem, který je vyřezán do původní dřevěné jídelny jedné z Hückelových vil. Takto lze charakterizovat umělecké video s názvem Lvíček. Je výsledkem práce členů Spolku výtvarných umělců Arkáda, která probíhala v roce 2019 v rámci projektu “Hückelovy vily očima umělců”.

Lenka Chobotová, autorka textu: “Původně Lvíček vznikl jako psaný text, a vzhledem k tomu následnému koronavirovému období, kdy nemohly proběhnout žádné další akce, které byly plánovány v rámci projektu, tak jsem se rozhodli ten text adaptovat jako video.”

Cílem uměleckého projektu bylo podle Lenky Chobotové také především rozproudit debatu.

Lenka Chobotová, autorka dokumentu: “Hückelovy vily jako dominanta města při příjezdu směrem od Valašského Meziříčí si určitě zaslouží naši pozornost i v tom stavu, v jakém se nyní nacházejí. A my jsme je chtěli připomenout vily, ten areál a ty majitele také jako zadavatele významné stavební zakázky pro místní řezbáře, zedníky, štukatéry, kameníky, kteří si teprve zvykali na moderní stavby tohoto ražení.”

Konečnou podobu dal videu Daniel Macháček, autorkou animací je Šárka Hyklová. Ta některé snímky rozpohybovala nebo například oživila koňský povoz z pohledu kočího.

Šárka Hyklová, autorka animace: “Jedná se hlavně o fotografie, které nebylo možné někde získat, takže jsem se to snažila propojit v tomto duchu a posunout to do nějaké umělecké emoce.”
Pavel Strnadel, předseda Spolku výtvarných umělců Arkáda: “Tak z počátku to byla zvědavost a na druhé straně jsme chtěli tyto významné stavby znovu oživit a před veřejností podpořit tu myšlenku, aby se s tím něco udělalo. A myslím si, že spolu s výtvarníky spolku Arkáda jsem se snažili za poslední tři roky na to nějakým způsobem upozornit.”

Patnáctiminutový Lvíček byl v klubu rodáků na baště 12. října oficiálně pokřtěn, ke shlédnutí je na internetu.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail