Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soukromá škola Educa vytrvala 30 let a dává o sobě vědět odbornou konferencí

Automatizace a robotika. To bylo téma dalšího ročníku konference Rozvoj Novojičínska, kterou pořádala střední škola Educa. Kromě toho odborný seminář připomněl i další podstatnou věc - 30 let fungování této soukromé školy.

Konference Rozvoj Novojičínska je projektem Střední odborné školy Educa a letos v říjnu se konal její 8. ročník. Odborníci si tentokrát kladli otázky na téma automatizace a robotika.

Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín: “Už před několika lety jsem se začali zajímat, jakým způsobem se posuneme dál. A protože robotizace a automatizace velí světu, tak jsem se zaměřili na tuto oblast.”

A téma tak zapracovali i do této konference, která byla ovšem současně i připomínkou 30 letého fungování této soukromé školy.

Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín: “Já si myslím, že jsme výjimkou v soukromém školství v našem regionu, že jsme dosáhli těch třicet let. Protože některé školy vznikaly v těch devadesátých letech, ale také zanikaly, a my jediná jsme tady zůstali a pracujeme dál.”
Vladimír Kolder, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska: “Je třeba před nimi smeknout, to, že se škola udržela na tom vzdělávacím trhu, že se rozvíjela a rozvinula do dnešní podoby, je prostě úžasné.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vážíme si, že tady soukromá střední škola je, že vytváří nejen ty vzdělávací aktivity, pro které je založena, ale právě i aktivity navíc, nad rámec té vzdělávací politiky, což je i případ této konference.”

Vytrvalosti tohoto podnikatelského záměru v oblasti soukromého školství si všimli i jiní, na návrh Krajské hospodářské komory byla v září udělena prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým Lidmile Kramolišové stříbrná Merkurova medaile.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy