Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do novojičínské nemocnice vyrazili lidé za prevencí z kapky krve

Novojičínská nemocnice připravila Den prevence. Lidé se o své zdraví zajímali a přicházeli ve velkém počtu. Nejčastěji si nechávali zjistit cholesterol, a řady se tvořily také u měření tělesného tuku.

Po roční pauze připravila novojičínská nemocnice opět Den prevence. Zájem byl, jak zdravotníci očekávali, velký. Lidé začali přicházet hned s úderem 13 zahajovací hodiny.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Za prvé jsme strašně rádi, že lidé za námi jdou preventivně. Nejvíce využívají odběry kapky krve z prstu, kdy měříme cholesterol a zjišťujeme krevní skupinu.”
návštěvníci Dne prevence:
“Já se snažím normálně chodit na prohlídky, mě tu dotáhla sousedka, jinak bych o tom vůbec nevěděl.”
“Já si myslím, že to je kladné, v této době, která je tak hektická. U těch lékařů je všechno na objednání a je to dost problematické”
“Krev, tuky, cholesterol, tlak.”
“Jednou za čas je potřeba se nechat vyšetřit, ať si mohu štamprli vypít.”

Značnou pozornost poutala i diagnostika na váze, která měří tělesný tuk a metabolismus. Řada lidí si počkala na vyšetření znamének. Další prevence byla zaměřena například na rakovinu prsu a prostaty.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Mladí chodí opravdu jen na vyšetření z kapky krve, a senioři, kteří každoročně zavítají na tuto prevenci, a jsou rádi, že se jim nic nezjistilo.”

Odcházeli tak ale s poučením, na co se případě zaměřit, třeba jak provést některá samovyšetření v rámci prevence onkologických onemocnění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy