Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři desítky let vzdělávání připomněla soukromá škola Educa na konferenci

Automatizace a robotika. To bylo téma dalšího ročníku konference Rozvoj Novojičínska, kterou pořádala střední škola Educa. Kromě toho odborný seminář připomněl i další podstatnou věc - 30 let fungování této soukromé školy.

Konference Rozvoj Novojičínska je projektem Střední odborné školy Educa a letos v říjnu se konal už její 8. ročník. Odborníci si tentokrát kladli různé otázky na téma automatizace a robotika.

Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín: “Už před několika lety jsem se začali zajímat, jakým způsobem se posuneme dál. A protože robotizace a automatizace velí světu, tak jsem se zaměřili na tuto oblast. Zpracovali jsme úplně nové osnovy k tomuto programu a návazně na to jsme to rozšířila i na konferenci.”

V této oblasti spolupracuje škola s různými firmami z regionu. Jejich zástupci byli i přednášejícími na konferenci, která byla ovšem současně i připomínkou 30 letého fungování této soukromé školy.

Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín: “Já si myslím, že jsme výjimkou v soukromém školství v našem regionu, že jsme dosáhli těch třicet let. Protože některé školy vznikaly v těch devadesátých letech, ale také zanikaly, a my jediná jsme tady zůstali a pracujeme dál. K nejhezčím patří ta počáteční léta, kdy bylo takové to nadšení všech, kteří se podíleli na té výuce, a pak docházelo k různým situacím, souviselo to samozřejmě především s financemi, takže někdy jste nahoře a někdy jste dole. To je jako život.”
Vladimír Kolder, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska: “Je třeba před nimi smeknout, protože od toho roku 1991, kdy jsme všichni vstoupili do neprobádaných stezek vzdělávacího systému, kdy soukromé školy nebyly, to bylo velmi mnohdy dramatické. To, že se škola udržela na tom vzdělávacím trhu, že se rozvíjela a rozvinula do dnešní podoby, je prostě úžasné.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Myslím si, že ten vztah mezi městem a touto střední školou je více než dobrý. Spolupracujeme na mnoha projektech. Vážíme si, že tady soukromá střední škola je, že vytváří nejen ty vzdělávací aktivity, pro které je založena, ale právě i aktivity navíc, nad rámec té vzdělávací politiky, což je i případ této konference, kde můžeme říct, že město je partnerem, respektive, že pan starosta udělil záštitu.”

Vytrvalosti podnikatelského záměru v oblasti soukromého školství v Nové Jičíně si všimli i jiní, na návrh Krajské hospodářské komory byla letos v září udělena prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým Lidmile Kramolišové stříbrná Merkurova medaile.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy