Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín nazval ulice dle přání jejich obyvatel, nechtěli významné osobnosti

Ulice v nově vznikající zástavbě v novojičínské části Žilina už mají svá jména. Vybrali si je lidé, kteří zde žijí. Nazvány budou například Kaštanová nebo Javorová. Naopak neprošly návrhy pojmenovat je po významných osobnostech.

Lokalita Za školou v místní části Nového Jičína - Žilině se díky pokračující výstavbě rodinných domů rozrůstá, a tak vyvstala potřeba pojmenovat nové ulice. Jejich názvy už jsou nyní známé - bude to například Javorová, Kaštanová, Ořechová, K Lamberku nebo Pod Puntíkem.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Mezi obyvateli dotčené části, dotčené lokality proběhla v září anketa. Dostali dotazník, kde se mohli vyjadřovat ke každé ulici v rámci dvou návrhů. Výsledky této ankety projednala rada a zastupitelstvo a akceptovalo výsledky ankety těchto dotčených obyvatel.”

Obyvatelé lokality i noví stavitelé vybírali ze dvou variant. Ta první uváděla názvy také podle významných osobností, které v Žilině žily nebo působily, například zakladatele pěveckého sboru Ondráš Ervína Bártka nebo lékaře Aloise Borusíka. Druhou, více méně botanickou verzi názvů, která byla úspěšná, iniciovali sami občané.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “V té anketě zvítězil návrh těch občanů, kteří tady bydlí. Jediná ulice z toho prvního návrhu, tak je ulice Pod Puntíkem, jinak jsou ty názvy podle toho, jak si je občané navrhli, odsouhlasili v anketě a také osadní výbor souhlasil a zastupitelstvo města také.”

O vyjádření jsme požádali také zástupce občanské iniciativy z této lokality, která prosadila své názvy, ale na kameru hovořit nechtěli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy