Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD od 12. prosince navyšuje počty spojů i zastávek

Od neděle 12. prosince dochází k výrazným změnám jízdních řádů novojičínské městské hromadné dopravy. Zvýší se počet spojů a přibudou i zastávky.

Úprava jízdních řádů městské hromadné dopravy v Novém Jičíně vznikala několik měsíců, vyjádřili se k ní občané na veřejných projednání i formou dotazníků. Město na ni spolupracovalo také s krajským úřadem, který spravuje příměstské autobusové linky, respektive s krajským koordinátorem dopravního systému.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Kdybych měl shrnout nejzásadnější změny, vezmu je po linkách. Co se týče linek 601 a 602, ty jsou nyní ve větší míře vedeny po ulici Bohuslava Martinů, kterou do teď obvykle objížděly po trase Loučkou, a to z toho důvodu, aby se zkrátila doba jízda ze sídliště Máj, potažmo z ulice Dlouhé, směrem do centra.”

Loučce byla tato změna kompenzována tím, že zde byly naopak dvojnásobně posíleny spoje linky 603, tedy z 8 na 16. Další změna, která se ještě týká linky 602, je, že při zpětné jízdě po ulici Suvorovova zatáčí na Svatopluka Čecha a pokračuje na Riegrovu a Máchovu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Když si vezmeme linku 603, je tato linka vedena po ulici Pod Skalkou, takže vlastně obsluhuje i tu horní zastávku, která je kousek od bývalého domu s pečovatelskou službou. A tam to bude mít jednak přínos pro obyvatele toho domu, protože budou mít možnost se dostat do města nebo do Loučky. AQ naopak pro obyvatele Loučky zase může být zajímavé se svézt na tuto zastávku a potom si vyjít na výlet směrem na Skalky.”

Navíc bude linka 603 nově zajíždět až do Šenova k TESCU, což byl nejčastěji opakovaný požadavek veřejnosti.

Poměrně významná novinka se také týká linky 604 směrem na Kojetín. O víkendu budou některé spoje vyjíždět až z Loučky tak, aby měli zdejší lidé přímé spojení s výletní oblastí Čerťák a Svinec. Tyto spoje ale budou pro úsporu času míjet autobusové nádraží.

Všechny autobusy budou nově na znamení zastavovat na zastávce Sokolovská.

obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: 
“Já už mám jízdní řád koupená, už jsem se na to dívala, je to trošku jiné.”
“Málo jezdím autobusy, tři čtvrtě roku jezdím na kole, městským autobusem jen párkrát v zimě.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tím, že se nám podařilo dobře zkombinovat příměstskou a městskou dopravu, tak z Loučky v součtu příměstské a městské dopravy pojede nově do města 54 spojů namísto dosavadních 44. Drobné navýšení v tomto smyslu je i na Hřbitovní ulici. Tím počítám jak městské tak příměstské spoje, protože v současné době je Nový Jičín zónou 70 v rámci dopravního systému, tak je jedno, kterým spojem jedete. Na příměstskou i městskou dopravu platí stejné ceny a na obě je možné používat ODISku.”

Zlepší se také návaznost MHD na odjezdy vlaků z Nového Jičína a u většiny spojů je pro snadnější zapamatování zaveden takzvaný taktový režim, kdy spoje vyjíždějí ze zastávky vždy ve stejnou minutu v hodinovém nebo dvouhodinovém taktu.

Jízdní řády včetně kompletního přehledu změn jsou k dohledání na webu města, v sekci Rychlé info / veřejná doprava. Nově bude na titulní straně umístěna dlaždice s přímým odkazem.

Prvotní provoz podle nových jízdních řádů, které začnou platit 12. prosince může ukázat nějaké nedostatky, cestující pak mohou reagovat na e-mailu mhd@novyjicin.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy