Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklisté mohou u Nového Jičína odbočit přes opravený most

Nový úsek cyklostezky Koleje v Novém Jičíně byl s mírným zpožděním dokončen. Rekonstrukcí mostu získala stezka odbočku směrem do výletní lokality Čerťák. Cyklisté po viaduktu také bezpečně překonají frekventovanou silnici.

Stavba 600 metrů dlouhé odbočky z cyklostezky Koleje v Novém Jičíně směrem na Straník a Čerťák začala v červnu. Původně měly práce trvat do října, ale náročná rekonstrukce vysloužilého mostu, přes který nová trasa vede, si vyžádala jejich prodloužení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “S ohledem na vícepráce a změnu technologického postupu, která byla zapříčiněna zejména zhoršeným stavem mostních betonových pilířů, se stavba prodloužila o tři týdny. Zároveň zde identifikujeme vícepráce za zhruba za 800 tisíc korun, takže celkové náklady stavby dosáhly 7,3 milionů korun bez DPH.”

Na stavbu získalo město dotaci od Moravskoslezského kraje ve výši 1,5 milionu korun z programu podpora rozvoje cykloturistiky. Cyklisté nyní mohou v Bludovicích po bývalém železničním mostě bezpečně překonat frekventovanou silnici I/57.

A změny čekají cyklostezku i v roce 2022.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V současné době se zpracovává projektová dokumentace pro prodloužení cyklostezky Koleje směrem k bývalému hornímu nádraží.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vznikne tam stezka nejen pro kola, ale i pro chodce, protože podél ulice Rybníčky není chodník. Zároveň se zpracovává studie na revitalizaci celého toho prostoru. Už můžu prozradit, že součástí bude i pumptrack, který je velmi požadovaný občany města."

Vznikne zde například zázemí pro cyklisty a také parkoviště.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail