Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Překvapení pod stromečkem čeká na tři desítky novojičínských dětí

Vánoční překvapení - to je akce, kterou v Novém Jičíně zorganizovalo Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci s městským úřadem. Zapojením veřejnosti zajistili dárky pod stromeček pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Stačilo jen pár hodin a na sociálních sítích Rodinným centrem Mozaika zveřejněná výzva Vánoční překvapení byla naplněna. Lidé zareagovali okamžitě a přihlásili se k zajištění vánočních dárků pro novojičínské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “My jsme zveřejnili výzvu v pondělí v odpoledních hodinách a už v tu dobu jsem byla na telefonu, zvedala jsem telefony, a v devět hodin ráno v úterý už byl seznam zaplněn. Bylo velice hezké, že i přes zaplněný seznam se někteří dárci nenechali odradit a donesli i nějaké dárky navíc.”

Možnost rozbalit si na Štědrý den dárek dostaly díky této akci dětí, které spadají do péče oddělení sociálně právní ochrany. To vytipovalo 26 kluků a holek, nakonec se ale překvapení pod stromečkem dostane k více dětem.

Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí: “Jsou to děti, které jsou nejpotřebnější, to znamená, v těch rodinách ta sociálně-ekonomická situace není příliš dobrá. Takže jsme chtěli tímto způsobem trošku podpořit ty jejich Vánoce.”

Někteří dárci plnili konkrétní touhu dítěte, u kterého byl vždy zveřejněn jen věk a zda je to holka nebo kluk. Jiné z dětí zase pouze napsalo, že si přeje překvapení.

Na Štědrý den tak společná akce Rodinného centra Mozaika a sociálního odboru města rozjasní oči 35 dětem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy