Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské akrobatky ztvárnily na kruhu a tyči emoční příběh žen

Život je pes a my jsme jeho patníky. To je název tanečně divadelního představení, které uvedlo akrobatické Circus! Dance Studio Nový Jičín. Odehrálo se v prostorách Žerotínského zámku.

Příběh žen, které hledají štěstí, vyjádřený tanečně divadelně akrobatickým vystoupením si mohli vychutnat návštěvníci, kteří zavítali do Muzea Novojičínska. Jako taneční aréna posloužil Trámový sál Žerotínského zámku, své emoce tu v představení Život je pes a my jsme jeho patníky vyjádřilo prostřednictvím pohybu Circus! Dance Studio, respektive jeho Akrobatické seskupení Aforistky.

Eva Glogarová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “To představení si klade za cíl vyrovnat se se ženou jako takovou, protože se jako ženy potýkáme někdy i s těžkostmi, někdy nás to v životě baví, někdy nás to nebaví, tak jsem si řekly, ty by bylo fajn ztvárnit něco o ženě a jejich problémech.”

K působivému vystoupení použily akrobatky různé druhy náčiní.

Veronika Šutová, Circus! Dance Studio Nový Jičín: “Uvidíte aerial hoop, to je akrobacie v zavěšeném kruhu, dále pole dance, to je akrobacie na tyči. Také to budou prvky spojené akrobacie na tyči a kruhu a ještě akrobacie visící při výškovém ukotvení.”

Circus! Dance Studio se svou činností zaměřuje především na děti, pro které pořádá asi největší soutěž v České republice Pole princes. Toto představení bylo výjimečným počinem, ve kterém se v hlavních rolí představily jeho lektory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy