Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krok za Šimonka může udělat robotické chodítko, cesta k němu je ale trnitá

Postavit se na nohy a udělat první krůčky - to si pro svého dvou a půlletého Šimon přejí jeho rodiče. Chlapec, který žije ve Skotnici na Novojičínsku, trpí vzácným metabolickým onemocněním. Splnit by se tato tužba mohla díky robotickému chodítku, stojí ale více než tři čtvrtě milionu korun.

Usměvavá tvář dvou a půlletého Šimona na první pohled neprozrazuje, že trpí vzácným onemocněním - Lesch Nyhanovým syndromem. Chlapec, který žije ve Skotnici na Novojičínsku, nemluví, nemůže sedět a ani chodit. Postavit se na nohy a udělat první krůčky by mohl pomocí robotického chodítka.

Lucie Gellertová, matka Šimonka: “Podstatou toho chodítka je, že mu dá správné pohybové návyky, aby se mu nevykřivovaly kotníky, kolena, kyčle a ten bonus k tomu je, že se bude moci pohybovat venku.”

Toto speciální zařízení stojí více než tři čtvrtě milionu korun. Pomoci s jeho pořízením může sbírka Krok za Šimonka, která byla spuštěna na portálu nadace Donio. Její termín vyprší 22. ledna.

Lukáš Hanzelka, otec Šimonka: “Nadaci Donio jsme oslovili proto, že toto zařízení je velice nákladné, zjistili jsme, že je jen pro Ameriku a Kanadu. Malému by to mělo pomoci, co se týče pohybu, měl by zase úplně jiný rozhled.”

Šimonek jezdí až čtyřikrát týdně na rehabilitace a rodiče se mu snaží pomoci i alternativními způsoby, například čínskou medicínou.

Podpořit sen o prvních krůčcích se snaží i blízcí rodiny a přátelé. Například spolek Horní Dolní Libhošť společně s novojičínským AS fitness odstartovali lednovou akci “Kilo za kilo” pro Šimonka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy