Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři králové jsou v ulicích, požehnali i novojičínské radnici

První dny nového roku patří tradičně největší dobročinné akci u nás - Tříkrálové sbírce. Koledníci v čele s ředitelem novojičínské Charity vyrazili s požehnáním také na radnici.

Zpěv Tříkrálových koledníků bylo po roční pauze opět slyšet v ulicích Nového Jičína, a také v jeho centru, když se svým pozdravem dorazili mudrcové i k budově radnice.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Letošní Tříkrálová sbírka už se víceméně podobá těm sbírkám, tak jak byly v minulosti. Po té sbírce, která byla loni online a koledníci nechodili, tak letos už vyrazili do ulic. Už se těšili.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ta sbírka je určena částečně i pro naše město. Město s Charitou dlouhodobě spolupracuje. Je to služba, která zapadá do sociální sítě našich služeb, kterou podporuje i město finančně.”

Největší část peněz ze sbírky půjde na nové auto, to současné už Charitě dosluhuje. Pokračovat budou projekty cílené podpory potřebným lidem, jako je fond kroužky a fond humanitární pomoci.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Už letos z kraje roku jsme pomohli jednomu pánovi, který vyhořel, takže jsou to peníze přípravné kdykoliv k použití. I občané, pokud o někom takovém vědí, kdo se ocitl v tíživé situaci, tak se na nás mohou obrátit.”

Tříkrálová sbírka potrvá do 16. ledna, ještě do konce měsíce pak bude možné přispět prostřednictvím virtuální pokladničky, která je na webu charity.

Nahlásit chybu


K tématu