Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město nepotřebuje bývalý pivovar ani dům v Žilině, tyto nemovitosti prodává

Město se zbavuje nepotřebného nemovitého majetku. Vychází přitom z auditu, který nechalo zpracovat před dvěma lety. Nového majitele hledá pro areál bývalého pivovaru. Nevyužitý rodinný dům v Žilině prodá mobilnímu hospici.

Prodeje dvou nevyužitých nemovitostí v majetku města odsouhlasili zastupitelé na své poslední schůzi v prosinci. V obou případech dali na doporučení auditu zpracovaného v roce 2019, který se zabýval ekonomickou využitelností vybraných budov v majetku města. Doporučil, které opravit, a kterých se vzhledem ke špatnému stavu a nákladné rekonstrukci zbavit.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jednou z budov, který je pro město nepotřebná, nevyužitelná, je objekt U jezu, je to areál bývalého pivovaru. Zastupitelstvo města schválilo vyhlášení nabídkového řízení, nyní tedy běží lhůta pro podání nabídek.”

Bývalý pivovar, který se nachází za střední zemědělskou školou v Žilině, je zchátralý, ovšem některé jeho části jsou nemovitými kulturními památkami. Areál má rozlohu 2 700 metrů čtverečních. Vyhlašovací nabídková cena je podle znaleckého posudku 6 milionů 300 tisíc korun. Zájemci o koupi se mohou hlásit do 31. ledna.

Dalším majetkem města, který je nevyužívaný, je rodinný na ulici Hluboká, číslo popisné 188. V tomto případě schválili zastupitelé jeho přímý prodej konkrétnímu zájemci.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento dům bude rekonstruovat a provozovat organizace Andělé Stromu života. Teno dům jim umožní portfolio jejich činností a hlavně terénní služby rozšířit.”

Spolek Andělé Stromu života provozuje v Novém Jičíně sociální a zdravotnické služby, v současné době je v nájemních prostorách na ulici Kostelní v centru města. Vytipovaný dům na ulici Hluboká v Žilině má možnost koupit a rekonstruovat díky vyhlášenému dotačnímu programu ministerstva práce a sociálních věcí. Adresný prodej zastupitelé bez dotazů schválili, a to za cenu určenou znaleckým posudkem, tedy za 4 miliony 200 tisíc korun. Spolek se podpisem kupní smlouvy zavazuje, že zde bude registrované sociální služby poskytovat nejméně 10 let.

Z dalších nepotřebných budov se město také snaží prodat dům na ulici Beskydská v Žilině, kde dříve sídlila Škola života. Zde je minimální nabídková cena 5 milionů 690 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy