Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté Nového Jičína míří do play off

Novojičínským basketbalistům, kteří hrají druhou nejvyšší soutěž, zbývají do konce základní části dva zápasy. Ve své skupině východ se pohybují v horní části tabulky a chystají se na play off.

V 16. kole základní části I. ligy skupiny východ hostili novojičínští basketbalisté tým z Jihlavy. Se soupeřem si poradili bez větších komplikací a Vysočinu porazili 103:78.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Sice jsme nebyli v úplně normální sestavě, ale síly byly vyrovnané, soupeř přijel také v osmi. Ta Jihlava nehraje špatně, ale postupně jsme přidávali bod po bodu, tak jak jsme měli, a jsme spokojeni.”

Nejlepším střelcem utkání byl pivot Gianluca Prošek s 37 body, hráč extraligové Ostravy, který je současně i na novojičínské soupisce.

Gianluca Prošek, BC Nový Jičín: “Je to asi můj největší úspěch, nepamatuji si, že bych i v juniorech tolik nastřílel, možná tam padlo nějakých 26 bodů, ale od té doby, co hraju za muže, tak je to asi můj nejlepší výkon. Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsem mohl takhle pomoci svému týmu. Jedeme dál, zbývají nám poslední dvě výhry, abychom byli v top trojce a pak se uvidí. Play off a doufejme, že to půjde dál a dál.”

Kromě Proška hostují v Novém Jičíně také například ostravský hráč Tomáš Havlík, Kevin Tyml nebo Štěpán Svoboda, z opavského celku přišel Lukáš Bukovjan.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Určitě bych pochválil managera, že poskládal takový tým, že se to podařilo. Protože trenér může být dobrý jak chce, ale když není s kým, tak si nepomůže. Takže ty dobré výsledky jsou i díky klukům hlavně z Ostravy, a díky jejich klubům, které si nás vybraly ke spolupráci. Protože když ti kluci nedostávají tolik šancí v extralize, tak tady hrát můžou, rostou, získávají sebevědomí a nám hodně pomáhají. Bez nich bychom určitě nebyli tam, kde jsem."
Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Podařilo se nám sestavit mančaft, který hraje dobře, hrají s radostí, a myslím, že i diváci jsou toho svědkem a mohou to ocenit. Pohybujeme se v té horní trojce, kde bychom se chtěli udržet, a pak se po základní části uvidí.”

Na co nejlepší výkon v soutěži jsou tedy basketbalisté dobře naladěni, starosti ovšem dělá klubu stav palubovky ve sportovní hale. Ta byla opravena v roce 2016, kdy se rekonstruovala střecha bazénu.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Ale ta oprava se moc nepovedla. V tuto chvíli trpíme, jsou problémy s palubovkou, a to vlivem stáří i nešetrné opravy, která proběhla po té rekonstrukci. Je na to zpracován i posudek, že ta palubovka nevyhovuje, a místy je i nebezpeční. Děláme vše proto, abychom tu nebezpečnost eliminovali, ale nejde to do nekonečna.”

Město, jako majitelem haly, už kompletní opravu palubovky přislíbilo, proběhnout by měla v letních měsících. Půjde nejen o výměnu povrchu haly, ale zmodernizován bude i její interiér, například původní staré obložení.

Nahlásit chybu


K tématu