Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlek na novojičínském Svinci se rozjel po čtyřech letech a mohl by být v provozu celý rok

Lyžaři se na novojičínský kopec Svinec vrátili po čtyřleté pauze. Nejprve nemohli kvůli opravě vodní nádrže zasněžovat, loňskou sezonu uzavřela vládní opatření. Teď už je svah pokrytý sněhem a využívají jej i školy pro lyžařské výcviky.

Zdolat sjezdovku na Svinci a užít si přímo v Novém Jičíně oblíbený zimní sport mohou lyžaři po několikaleté pauze. Před tím se tu naposledy lyžovalo v únoru 2017. Pak se kvůli opravě vypustila nádrž Čerťák a lyžaři nemohli svah zasněžovat. Když už to bylo možné, zastavila v loňském roce lyžařské ambice vládní omezení.

Pavel Andrýsek, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Provoz areálu jsme obnovili po čtyřech letech s tím, že máme docela dobré podmínky pro zasněžování, a také máme prostředky na to, abychom ten areál vylepšili, a ty prostředky jsem získali z prodeje horní chaty na Svinci, takže bez toho prodeje bychom tady dnes nelyžovali.”

Svinec teď kromě veřejnosti a zdejšího sportovního oddílu využívají ve velké míře také školy pro své lyžařské výcviky.

lyžaři: 
"Je to tu super, protože minulý rok lyžák nebyl."
"Hodně jsem se toho tady naučila, obloučky a další věci a hodně mě to baví."

Ani po ukončení zimní sezony ale nemusí zůstat svah na Svinci prázdný. Už v loňském roce zda začal oddíl s popularizací travního lyžování.

Vladimír Seifert, hlavní trenér, Lyžařský klub Svinec: “Vloni jsme poznali jak to chodí, zalíbilo se vám to. Od léta jsme začali zavážet hlínou díry na našem svahu, vyseli jsme trávu a od září se tady trénovalo i na těch travních lyžích.”

Travní lyžování by mohlo znamenat celoroční využití sjezdovky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy