Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zpožděná nástavba Fokusu nenarušuje kroužky ani únorový tábor

Nástavba Střediska volného času Fokus má zpoždění. Dokončena měla být v prosinci, nicméně práce budou pokračovat nejméně do února. Chod volnočasového zařízení ale nijak neovlivňují.

Dřevostavba nad vstupem do Střediska volného času Fokus začala v květnu a do konce loňského roku měla být i hotova. Práce ale pokračují i teď v lednu. Příčinou zpoždění byly problému ve stavebnictví a výpadky dodávek, kdy i kvůli karanténám chyběli dělníci.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “V současné době se nacházíme v kroku, že se řeší interiéry. Exteriér je z největší části vyřešen. Součástí toho projektu je ještě předláždění zadní části. To se bude dít, až prostor opustí těžká technika a vše bude v zadní části hotovo.”

Interiér by mohl být hotov do konce února, nicméně dále se pravděpodobně protáhnou práce na nové terase a zelené střeše.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ten termín je nyní posunutý do konce února s tím, že je možné, že se ještě malinko posune kvůli klimatickým podmínkám. Například terasa a zelené střecha se bude asi dodělávat v březnu. To hlavní využití té nástavby by mělo stejně nastat o prázdninách, případně příští školní rok, takže to pro Fokus jako takový neznamená až takový problém, Fokus normálně funguje, kroužky běží.”
Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Já myslím, že už je to takovou součástí našeho fungování, už jsme nějakým způsobem navyklí. Chod úklidu se lehce přizpůsobil stavbě. Okrajově to zasahuje na naši chodbu, ale nějak zásadně nás to neomezuje.”

Stavba tedy neohrozí ani příměstský tábor plánovaný na jarní prázdniny v termínu 7. až 11. února, jehož součástí je i výjezd do ostravského Světa techniky.

Dokončením nastavby získá Fokus navíc zhruba 220 metrů čtverečních plochy, budou zde variabilní klubovny pro nově plánované kroužky zaměřené například na polytechniku, sklady a terasa pro venkovní aktivity.

Nové prostory Fokusu vznikají za vysoutěženou cenu 13 milionů 300 tisíc korun s DPH.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: ”Nicméně byly tam ještě nějaké vícepráce, nějaké změny v projektové dokumentaci, které bylo nutné udělat a ukázaly se až v průběhu stavby, takže tam došlo k nárůstu asi zhruba o dva miliony korun bez DPH.”

Projektové změny se týkaly například střechy nebo venkovního schodiště. Výsledná cena by měla být do 16 milionů korun. Město by z této částky ovšem mělo zaplatit jen asi 30 procent, zbytek pokryje dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy