Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Múzy si autorka básní hýčká na okraji vonícího šálku s kávou

Alena Kupková vydala počátkem roku další sbírku poezie s názvem “Mým Múzám, mým Andělům”. V rozhovoru prozradila, jak její verše vznikají a jak si své múzy hýčká.

Čtvrtá básnická sbírka Aleny Kupkové nese název Mým múzám, mým andělům. Světlo světa spatřila v lednu letošního roku. I když básnířka žije v Novém Jičíně 25 let, pro její křest si vybrala Piaristický klášter v Příboře.

Alena Kupková, básnířka: “Protože jsem částečně Příborák, tak se tam částečně jako kdyby stále vracím. A bylo to také proto, že jsme tam měla pozvaného úžasného člověka, který byl jeden z kmotrů, a je to sólista Národní opery a Národního divadla v Praze Oldřich Kříž, a ten to tam opravdu rozsvítil tím zpěvem.”

Nová sbírka veršů Aleny Kupkové je opět o pocitech, o tom, že někdo možná věří v existenci něčeho mezi nebem a zemí.

Alena Kupková, básnířka: “Zdají se zpočátku být smutné, ale nejsou. Vždycky dobře končí. Ten začátek a střed, tam by člověk řekl, že to tak graduje v pocitu, že je smutno a že je to špatné, ale ve finále je to vždycky dobře končící, takže jsou v podstatě pozitivní.”

Jak její básně vznikají, to popisuje s nadhledem a lehkým humorem.

Alena Kupková, básnířka: “Vždycky si uvařím kávu, to je nezbytnost, a ty múzy si jakoby posedají na kraj okolo toho šálku a koupají s v ni nožičky. A potom, když jsou spokojené, v pohodě, sem tam si i upijí asi, tak se kolem mne shromáždí a teď běží ty písmenka a já už to jen dávám na papír. To je ale spíš jen taková žertovná záležitost. Je ale pravda, že když mám dobrý pocit, nebo už jen ta vůně z té obyčejné kávy, vzbuzuje v člověku takové určité nálady, sny a představy, no a pak to opravdu už jde skoro samo.”

Knížka veršů vyšla v nákladu 50 kusů. Autorka se rozhodla, že veškerý výtěžek poputuje dětem na hematoonkologii do ostravské nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy