Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové využití Dolu Frenštát hledá expertní skupina CÉRKA

V areálu Dolu Frenštát v Trojanovicích na Novojičínsku se uskutečnilo setkání expertní skupiny, která hledá nové využití bývalé šachty, jejíž likvidace se nyní připravuje. Projekt, který má z prostoru vytvořit místo pro podnikání, bydlení i zábavu, dostal název CÉRKA.

V Dole Frenštát se uhlí nikdy netěžilo, o jeho zrušení usilovalo řadu let sdružení obcí v Beskydech. V roce 2020 společnost OKD oznámila, že důl zlikviduje a převedla jej na státní podnik DIAMO. Pravděpodobně ve druhém čtvrtletí letošního roku začne návoz 240 tisíc tun zásypového materiálu do areálu.

Josef Lazárek, ředitel závodu DARKOV, společnost DIAMO: ”Což bude podle EIA trvat osm až deset měsíců, spíše těch deset, protože povolení nám dává maximálně tisíc tun denně v 66 autech v obou směrech. Ukončení návozu materiálu by bylo zhruba na přelomu prvního a druhého kvartálu roku 2023 a pak můžeme přistoupit k zásypu obou dvou jam.”

Nové využití pro důlní pozemky a objekty už nyní hledá rozsáhlá skupina odborníků, projet nazvala CÉRKA.

Jiří Novotný (Naše Beskydy bez PP), starosta Trojanovic: “Měla by to být kombinace všech funkcí, mělo by to ukázat, jak by se měla kultivovat vesnice a jak by měla vypadat vesnice budoucnosti. Tak, aby lidé měli na jednom místě práci, bydlení a mohli si užívat volný čas.”

Vize CÉRKA by měla získat první obrysy zhruba za půl roku. Celý projekt by se pak po etapách měl začít realizovat díky prostředkům z Fondu spravedlivé transformace.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail