Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslík vyvolal v novojičínské Domovince úsměv i vzpomínky

Oslíkoterapie - to je název sociálního programu pro starší a handicapované lidi. Venkovská stáj Bludička s ním zavítala do novojičínské Domovinky. Hlavní aktér - oslík Karlík - vyvolal mezi seniory úsměv i vzpomínky

Oslík Karlík v denním stacionáři Domovinka a odlehčovací službě Pohoda v Novém Jičíně zpestřil dopoledne několika seniorům. Oslikoterapie je projektem zdejšího venkovského statku Bludička.

Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička: “Jednak, sám oslík, když přijde do prostoru, kde žijí senioři v uzavřené komunitě, tak přinese takovou pozitivní energii. On je sám o sobě velmi humorný a když ho někdo vidí, tak se rozesměje.”
Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Mnoho z našich seniorů buď vyrůstalo na venkově nebo ještě stále na venkově žijí, a je to pro ně buď návrat do mládí, do dětství a nebo se cítí jako doma.”

Do sociální služby, jejímž zřizovatelem, je město, se na tuto zvířecí terapii přišel podívat i novojičínský starosta.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Samozřejmě, pro mě to byl velký zážitek, ale hlavně pro ty seniory, kteří jsou umístěni v naší odlehčovací službě.”

Oslíkoterapie zapadá do pilotních programů pro seniory, které venkovská stáj Bludička spolu s organizací ProSenior rozvíjí už dva roky. Součástí byla například letní návštěva seniorů na statku.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail