Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slalom na Svinci se jel, pořadatele ani lyžaře neodradili déšť, teplo a vítr

Po čtyřech letech se na novojičínském Svinci opět konal lyžařský závod. Pořadatelé slalom uspořádali navzdory nepřízni počasí - vysokým teplotám, dešti a silnému větru. Odměnou jim byla skvělá účast závodníků.

Jako první symbolicky protnul cíl slalomu na sjezdovce Svinec v Novém Jičíně prezident zdejšího lyžařského klubu Pavel Andrýsek. Pak už se ze svahu pustilo dalších zhruba 120 závodník. Po čtyřleté pauze se na tomto kopci podařilo závod uspořádat navzdory počasí - dešti, vysokým teplotám a silným poryvům větru.

Vladimír Seifert, hlavní trenér, Lyžařský klub Svinec: “Déšť v tomto týdnu způsobil, že jsme natřikrát dělali startovací rampu, ale Svinec má perfektně zasněženo, má dobrou zásobu sněhu, takže bylo z čeho brát a myslím si, že na dnešek jsme perfektně připraveni, navíc jsme sjezdovku preparovali, ať je tvrdá, takže těch sedm stupňů teploty ním, vadit nebude.”

Závod se jel jako klasický obří slalom, přihlásit se do něj mohli závodníci všech věkových kategorií, neregistrovaní i registrovaní lyžaři.

účastníci závodu:
“My jsme přijeli z Uherského Hradiště a v tom nemožným počasí, jsou ty podmínky super."
“Já se klaním před pořadateli, protože při těch podmínkách, déšť, vítr a tak dále, je to náročné, ale je to super, opravdu super. A opravu, při dnešní době, lidé konečně začínají žít sportem.”
Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak jsme soutěživý, a jednak jsem strašně rád, že se ten závod podařilo uspořádat, protože se přiznám, jak přes týden pršelo, tak jsem tomu moc nevěřil.”

Ať už to se sněhem dopadne jakkoliv, 5. března pořádá lyžařský klub ještě maškarní na lyžích. Součástí bude dvouhodinový sprint, kdo vícekrát vyběhne sjezdovku. Jestli na skialpech nebo v teniskách, to se uvidí.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail