Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odvahu malých lezců prověřila novojičínská boulderová stěna

Na boulderové stěně v Novém Jičíně se konaly dětské lezecké závody. Horolezecký oddíl je uspořádal jako motivaci pro nejmenší, a také jako přípravu na skalní lezení.

Sedm lezeckých cest různých obtížností postavili pro nejmenší lezce v objektu boulderové stěny v Novém Jičíně. Potrénovat si své fyzické a technické schopnosti a také sebedůvěru mohly děti od 6 do 13 let.

Eva Chrobáková, Horolezecký oddíl Nový Jičín: “Koncipovali jsme to tak, že některé cesty jsou pro děti malého vzrůstu a začátečníky. Těžší cesty jsou pro děti, které jsou větší, musí tam využít veškeré své schopnosti, koordinaci i odvahu, protože některé ty chyty musí naskočit.”
Gerhard Kapusta, místopředseda Horolezeckého oddílu Nový Jičín: “Abychom to těm dětem zpestřili, tak jsme se rozhodli uspořádat tento závod, je to třetí ročník. Děti jsou hravé, bojovné, něco opláčou, něco vylezou, ale hlavně potom mají ten dobrý pocit, se kterým půjdou domů a tam to všechno vypoví.”

Mezi už zkušenější lezce novojičínského oddílu patří například Antonie Kudělková, která začínala na této boulderové stěně ve svých pěti letech.

Antonie Kudělková, Horolezecký oddíl Nový Jičín: “Baví mě na tom ten adrenalin. Prostě, když ti to nejde, tak to musíš pořád zkoušet, do té doby, než to vylezeš.”
Lukáš Rusňák, Horolezecký oddíl Nový Jičín: “Začal jsem lézt, protože jsem hledal nějaký sport nebo koníček, který by mě mohl bavit.”
Eva Chrobáková, Horolezecký oddíl Nový Jičín: “Tyto závody motivují naše děti k tomu, ať se zlepšují, ať chodí, ať mají z lezení radost, víceméně je to příprava na skalní lezení v létě.”

Jakmile se oteplí, vymění lezci boulderovou stěnu za skutečné skály, například Váňův kámen u Štramberka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy