Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští vokalisté podpořili Česko na EXPO 2020

Novojičínský Sextet+ reprezentoval českou kulturu na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Vokální soubor zazpíval v našem národním pavilonu a vytvořil zde hudební kulisu pro české i zahraniční turisty.

Výstava EXPO 2020 probíhá v Dubaji od října 2021 do března letošního roku. V rámci prezentace české kultury si mohli návštěvníci našeho národního pavilonu poslechnout v únoru i dva koncerty novojičínského vokálního Sextetu+.

Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Věřím, že si to členové Sextetu pořádně užili, a hlavně, že jsme v českém pavilonu měli možnost reprezentovat jak gymnázium, tak Nový Jičín a v podstatě i českou vokální kulturu.”
Radek Dostál, Sextet+: “Určitě to byla velká věc, že tam můžeme zpívat. Ty pocity byly úžasné, já jsem si to moc užil a věřím, že lidé, co přicházeli, si to také užili.”
David Sochor, Sextet+: “Bylo skvělé sledovat ty reakce lidí, když jsme začali zpívat nějakou známou melodii, tak hned začali tancovat, hýbat se do rytmu, natáčet si nás, tleskali, ptali se odkud jsme.”

Pozvání na světovou výstavu vnímá Sextet+ i jako poděkování za patnáctileté fungování.

Karel Dostál, umělecký vedoucí Sextetu+: “Sextet+ už v rámci republiky není žádným neznámým tělesem, a tak není divu, že po vzájemné komunikaci s generálním komisařem české sekce EXPO 2020 s Jiřím Františkem Potužníkem, z toho vzniklo oficiální pozvání. Zkrátka měli zájem o to, aby Sextet zazpíval v českém pavilonu.”

Výjezd zpívajících bývalých a současných studentů gymnázia do Spojených arabských emirátů podpořilo město Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy