Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinová sbírka a Koncert pro Ukrajinu

Radnice a zdejší Charita postupně formují pomoc ukrajinským občanům, které zasáhla ruská agrese. Aktuálně je vyhlášena potravinová a materiální sbírka a na Masarykově náměstí bude Koncert pro Ukrajinu.

Pomoc rodinám, které utíkají z válkou zasažené Ukrajiny a našly azyl v Novém Jičíně a okolí, dostává den ze dne konkrétnější podobu. 1. března Charita vyhlásila časově neomezenou sbírku potravin, hygienických a čistících potřeb a nového kuchyňského vybavení.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Budou to všechno věci, které budou využity tady na Novojičínsku. Potřebovali bychom po občanech, jestli by nám nepomohli tu naši potravinovou banku dovybavit, především dlouhodobými potravinami a zbožím osobní hygieny. zatím máme, ale budeme rádi, když nám pomohou.”

Sběrná místa jsou dvě, jedno v sídle Charity na Dolní bráně, druhé v budově úřadu na Divadelní 1. Jako další akci pořádají město a Charita Koncert pro Ukrajinu, a to v neděli 6. března od 15 hodin na Masarykově náměstí.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V Novém Jičíně budou vystupovat zajímaví hosté, jako O5 a Radeček, Petr Bende, Martin Chodúr, Light & Love a další. Muzikanti vystupují zcela zdarma. Tímto zvu novojičínské spoluobčany a lidi dobré vůle, aby přišli a podpořili tento charitativní koncert.”

Přispět finančně budou moci lidé přímo na náměstí.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Kde by měli být naši lidé z Charity, měli by vybírat jednak do pokladniček, ale také hlavně na ten účet. Budou tam nějaké letáčky, QR kódy, kde bude možné přispět do fondu humanitární pomoci.”

Druhý charitativní koncert je ve městě plánován zhruba za 14 dní.

Na webu města a Charity jsou také další informace o možnostech pomoci, včetně odkazu na asistenční centrum v Ostravě, kde se ukrajinští občané musí do tří dnů po příjezdu do České republiky registrovat.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail