Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Egyptský výtvarník se na Starou poštu vrátil po deseti letech

Na Staré poště vystavuje své kresby malíř Ahmed Mansour. Do zdejší galerie se vrací po deseti letech s novým projektem - jeho nová propracovaná díla vznikají na speciálním černém papíru.

I´m back - Jsem zpátky - hlásí plakát k výstavě s názvem “Za hradbami” Ahmeda Mansoura, který v galerii na Staré poště vystavuje své obrazy a výrobky z kůže, a to po 10 letech. Egyptský výtvarník zde prezentuje několik děl právě z období 2010 až 2012, a pak především své nové projekty na speciálním černém francouzském papíru.

Ahmed Mansour, autor výstavy: “Dělám nový projekt na černý francouzská canson, novou techniku, a také novou techniku ručního barvení na kůži. Doufám, že je to dobrá oslava toho, že se tu do Nového Jičína vracím s výstavou po deseti letech. Jsem moc spokojený a šťastný.”

Na výstavě jsou k vidění nové obrazy v počínající fázi. Celý projekt, tedy jejich postupné dotvoření, potrvá zhruba rok.

Ahmed Mansour, autor výstavy: “Jeden obrázek, to je šest nebo i osm měsíců práce, a mám jich 35. Dneska na tomto černobílém obrázku jen ukazuji, že to začíná nový projekt. Nový je v celé České republice, nikdo tady zatím nekreslil na černý francouzský canson zlatem a stříbrem.”

Za své započaté mistrovské dílo považuje tento rozpracovaný obraz, na který rovněž používá barvy s obsahem 18 karátového zlata a také bílý japonský inkoust.

Ahmed Mansour, autor výstavy: “Protože to není jen drahé, ale také je to jiná technika. Na tomto obrázku zatím pracuji tři měsíce, a to je teprve začátek. Myslím, že hotov budu tak za dva nebo tři roky.”

Ahmed Mansour studoval umění na univerzitě v Egyptě a později na Královské akademii umění v Londýně. Žije a tvoří střídavě v Novém Jičíně a v Egyptě. Vystavoval nejen v České republice a ve své rodné zemi, ale také například ve Francii a Anglii. V Novém Jičíně, teď kromě návratu do galerie Stará pošta, připravuje i znovuotevření „Mansour Ateliéru“. Už před deseti lety tu studenty ve svých výtvarných technikách vzdělával a jeho lekce umění byly velmi úspěšné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy