Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Teenageři mají v Novém Jičíně svůj klub s komiksy a hrami

V březnu - měsíci čtenářů připravila městská knihovna pro Novojičíňáky dárek. Otevřela nový T-klub. Je to prostor, kde může smysluplně trávit volný čas dospívající mládež.

Nový T-klub byl v Novém Jičíně vybudován v přízemí městské knihovny. Zaměřený je na mladé návštěvníky, teenagery ve věku od 11 do 19 let.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Záměr otevřít toto oddělení se zrodil už v roce 2019, kdy se tady v těchto prostorách zrušila čajovna, kde také chodili mladí lidé, takže jsme rádi, že jsme navázali, že v březnu, měsíci čtenářů, můžeme toto oddělení pro mladé otevřít.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento počin je důležitý i v rámci prevence. Snahou je, aby navázaly nové sociální kontakty, možná v tomto prostoru navážou celoživotní přátelství.”

Police v T-klubu obsahují především komiksy, dále zde návštěvníci najdou deskové hry nebo také X-box a 3D tiskárnu.

Petr Krumpolc, Městská knihovna v Novém Jičíně: “T-klub je rozdělený na dvě hlavní místnosti, z nichž jedna je taková ta klidnější, kde je převážně situována naučná literatura komiksová, a potom je tady hlučnější místnost. Tam mohou využívat Xbox s kinectem a hrát deskové hry.”
návštěvníci T-klubu: 
“Mi se líbí hlavně ty komiksy, protože mám komiksy ráda a líbí se mi také Just dance.”
“Líbí se mi to hodně, to všechno, co tu je, i komiksy.”
“Jsou tady komiksy, líbí se mi tu.”

T-klub je otevřen od pondělí do pátku od 12 do 16 hodin. Prostory mohou dopoledne využívat i školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy