Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skatepark bude letos první vlaštovkou sportovního areálu

V letošním roce bude město realizovat první část z projektu revitalizace sportovního areálu. Vedle letního stadionu vznikne skatepark.

Plán na dostavbu a revitalizaci sportovní lokality v okolí letního stadionu vzniká už několik let. Hotova je zastavovací a také architektonicko-urbanistická studie areálu. Jako první se bude v letošním roce realizovat stavba skateparku.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Vytváří se projektová dokumentace, přiznám se, že jsme trošku ve zpoždění, ale určitě, tak jak jsme to i slíbil novojičínským skejťákům, by letos ten skatepark měl být. Vypadá to na druhé pololetí letošního roku.”

Areál skateparku a bikeparku vznikne na dolním asfaltovém házenkářském hřišti na ploše 1300 metrů čtverečních.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Bohužel tam je ta situace takové, že pod samotným hřištěm vede poměrně mohutné potrubí na sídliště Dlouhá. Projektanti se proto musí vypořádat s mnoha stavebně-technickými věcmi, takže ty prvky tam jsou přizpůsobené tomu, v jakém prostředí se nacházíme, ale myslím si, že skejťáci nebudou zklamáni.”

Stavba skateparku vyjde na 9 milionů 200 tisíc korun. Jeho vybudování ve městě dlouhodobě požadovali mladí lidé.

novojičínští školáci: 
“Bude to dobré, že ti mladí lidé alespoň začnou chodit ven, že nebudou sedět u počítačů a začnou sportovat.”
“Bude to výhodné pro mladé lidi, a už by se to mělo dělat, protože to dlouho, hodně dlouho slibovali.”
Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: ”Co se týká ostatních sportovišť, tam také nezůstáváme stát a plánujeme, že v letošním roce by minimálně měly být naprojektované multifunkční sportovní hřiště v rámci stadionu a i zázemí pro sportovce, protože to tam velice chybí, to znamená WC, nějaké šatny a tak dále.”

Hřiště s umělým povrchem má vzniknout v místě u toku Grasmanky, dále zde studie počítá s novou kuželnou, halou pro úpolové sporty, s krytým sportovištěm pro tenisty a především s víceúčelovou sportovní halou. Na tu má být v letošním roce vypsána architektonická soutěž.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail