Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studující animátoři bavili seniory novojičínské Domovinky

Seniory v novojičínské Domovince navštívili studenti cestovního ruchu. Jednak si v praxi vyzkoušeli animační programy, které jsou součástí jejich studijního oboru, a především pobavili klienty tohoto zařízení.

Program žáků Střední odborné školy Educa pro klienty denního stacionáře Domovinka v Novém Jičíně byl prospěšný pro obě generace. Studenti si po dlouhé době v praxi vyzkoušeli animační programy, které jsou součástí jejich oboru cestovní ruch, a senioři si užili zábavné dopoledne.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Máme velkou radost, že se nám život po covidu začal vracet do starých kolejí. Vždycky jsme spolupracovali s dětmi ze školky a ze základní školy a letos jsme ještě přidali Educu. Je to jejich první akce pro naše seniory.”
Karolína Veselá, SOŠ Educa: “Paní učitelka nás učí, jak spolupracovat s různými typy lidí, máme nastudováno, co dělat, jak improvizovat.”
Jan Hynčica, SOŠ Educa: “Z hlediska praxe je to dobré, protože senioři jsou velká skupina a budeme se seniory spolupracovat ještě hodněkrát.”
seniorka v Domovince: “Hezké to bylo, moc se mě to líbilo, ten život je krásný. A to mládí taky.”

Zřizovatelem Domovinky je město. To na letošní rok v rámci projektu Vitální senior 2022 plánuje celou řadu akcí pro nejstarší generaci obyvatel.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jednou z nich bude, ale už pro širokou seniorskou veřejnost, zájezd, který bude organizovat město a Educa. Sami senioři rozhodnou, kde by se chtěli podívat.”

Program Vitální senior nabídne starším lidem například volné vstupy do expozic Návštěvnického centra, Den v Muzeu Novojičínska nebo křížovkářskou ligu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy