Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výročí oslavil Ondrášek i s bývalými členy

Dětský pěvecký sbor Ondrášek slaví 55. výročí svého založení. Půlkulaté narozeniny si připomněl koncerty v Beskydském divadle. Zazpívalo zde také více než 100 jeho bývalých členů.

Zpívající Ondrášci zcela zaplnili Beskydské divadlo během dvou březnových koncertů. Oslavili takto 55. výročí existence při zdejší základní umělecké škole. Sbor má na svém kontě řadu úspěchů na soutěžních festivalech u nás i v zahraničí.

Josef Zajíček, sbormistr DPS Ondrášek: “Je to v podstatě přesně třicet let, kdy jsem tady v Beskydském divadle přebíral štafetu po Václavu Ptáčkovi, to tehdy bylo Ondráškům 25 let, tak jsem si říkal, že to symbolicky udělám v podobném duchu.”

Na koncertu se vystřídala všechna sborová oddělení, od nejmenších Hrášků, přes Rarášky, Kulihrášky až po Ondrášek a komorní sbor. Ozdobou sobotního odpoledne bylo vystoupení sboru složeného z téměř 120 bývalých členů. Na sladění jim musel stačit jeden nácvik.

Josef Zajíček, sbormistr DPS Ondrášek: “Ano, ta zkouška trvala přesně dvě hodiny, stihli jsme nacvičit drobnější skladby, nejsou to žádná velká díla, ale je to kmenový repertoár, který prochází celou érou Ondrášku. V podstatě si ho užili všichni členové, když byli ještě dětmi. Dali jsme dohromady asi 12 skladeb a věřím, že to bude úplně luxusní.”
Jitka Plešková, bývalá členka DPS Ondrášek: “Zpívala jsem asi osm let, byla jsem jedna z prvních členů, je to mnoho let, co jsem zpívala a těším se strašně moc, vlastně jsem se vrátila do dětství.”
Julie Bílková, bývalá členka DPS Ondrášek: “Zpívala jsem dvanáct let, strašně ráda na to vzpomínám, s Ondráškem jsme procestovali kus světa. Je to asi sedm let, co jsme přestala zpívat a hrozně se těším, že si to dneska zopakuju.”
Lada Hamplová, bývalá členka DPS Ondrášek: “Je to takové pěkné připomenutí toho času, který jsme spolu strávili. Je to skvělé potkat staré přátele, zjistit, jak se mají, jak se jim daří.”
Dagmar Pospěchová, bývalá členka DPS Ondrášek: “V Ondrášku jsem zpívala od páté třídy osm let, zažila jsem sbormistra Václava Ptáčka i pana Zajíčka ke konci. A musím říct, že ten pocit, když stojíte na těch prknech, všechno se to vrátí a je to takové dojemné a krásné.”

Po vydařeném jubilejním koncertu teď sbor plánuje týdenní pobyt v italských Dolomitech, který bude zaměřen i na sblížení se s novými členy a nácvik repertoáru. Mladší děti pojedou na výměnné zájezdy k přátelským sborům do Šumperku nebo Prahy. Vzhledem ke covidovým opatřením v uplynulých dvou letech, která sborové zpívání v podstatě velmi omezila, neplánují letos Ondrášci účast na velkých soutěžích. V roce 2023 už ale rozhodně budou na hlavních soutěžních festivalech slyšet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy