Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně mají svou výstavu i čerství absolventi kurzu

Absolvovali kurz a už mají svou výstavu. Řeč je o lidech, kteří se v Novém Jičíně přihlásili do lekcí fotografování. Své snímky pod názvem Postřehy prezentují na Staré poště.

Pochlubit se své rodině a přátelům a ukázat výsledky půlroční práce mohli na vernisáži absolventi kurzu fotografování. Už několik let jej v Novém Jičíně pořádá městské kulturní středisko, které připravilo jeho slavnostní ukončení spojené s výstavou s názvem Postřehy, koná se na Staré poště.

Aleš Holiš, lektor kurzu: “Mám dvě mazačky, které jsou v kurzu už potřetí, ale jinak jsou to pokaždé noví, kteří se chtějí naučit nějaké základy o focení, kompozice, práce se světlem. Řešíme hlavně tu kompozici, aby ta skladba obrazu měla nějaký význam, protože lidé nad tím většinou moc nepřemýšlí, takže se snažíme pilovat kompozici.”

Většina absolventů na výstavě prezentuje snímky krajiny nebo portréty.

Ivana Roszková, absolventka kurzu: “Mě fotografie vždycky zajímala, mám ji ráda, sleduji nějaké publikace, ale chtěla jsem se trošku přiučit, jak to dělat, jaké jsou nějaké fígle a podobně. A trošku mě sem stáhla i moje kamarádka Eliška, která tu dneska není.”

Co se týče fotografické výbavy účastníků kurzu, fotit mohou i na své mobily. Nové lekce pode vedením Aleše Holiše budou otevřeny zase na podzim.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail