Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blecha cup byl vítanou příležitostí pro nové skokany

V Novém Jičíně se konala soutěž v rychlostním skákání přes švihadlo. Tradiční Blecha cup se v odloženém termínu dočkal sice jen poloviny závodníků, ti ale jakoukoliv možnost porovnat síly s konkurencí vítali.

Soutěž v rychlostním skákání přes švihadlo pořádal Klub Between novojičínského Střediska volného času Fokus v basketbalové hale. Blecha cup se konal po dvouleté pauze a v odloženém termínu. Ten tradiční lednový musel být kvůli covidu zrušen. Chyběly tak kluby z Čech a ze Slovenska.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Dopadlo to tak, že jsme rádi, že přijela Ostrava, Vsetín, Přerov a my. Bohužel ostatní se nemohli zúčastnit nebo na Slovensku stále platí nějaká opatření. Takže jsme po dvou letech ale rádi, že jsme se sešli, i když nás není ani polovina, jak nás bývalo.”
Bohumila Raděntová, DDM Ostrava - Poruba: “Na závody jezdíme pravidelně, měli jsme i medaili z mistrovství České republiky. Takže po dlouhé době jsme velice rádi, že se Blecha cup koná. Děti, i kdyby nebyly na prvních místech, tak hlavně, že si přišly s radostí zaskákat.”
Petr Douda, TJ Sokol Přerov: “Je to úplně super, protože konečně jsou nějaké soutěže, každou soutěž vítáme, protože děti si potřebují zasoutěžit, potkat se s někým jiným, porovnat se, zaskákat si a do Nového Jičína jezdíme vždy rádi, protože je tady super atmosféra.”
Stefanie Zonygová, ALCEDO SVČ Vsetín: “My jsme na prvních závodech po té dlouhé odmlce, máme i spoustu nových skokanů, takže je to pro ně velká zkušenost a doufáme, že nám to nastartuje sezonu.”

Novojičínský Blecha cup se v letošním ročníku soustředil na klasické disciplíny, rychlostní skákání v týmech, neprobíhají tady soutěže ve freestylových dovednostech.

členové klubu Between:
“Soutěž je bezva, trénovali jsme hodně, měli jsme i soustředění.”
“Baví mě to, líbá se mi to. Dneska se mi daří speed, nedaří se mi moc dvojšvihy.”
“Je to můj první závod a docela se mi daří.
“Je fajn, že můžeme skákat a dělat různé triky.”

Domácí klub asi z poloviny obnovil členskou základnu, od září začal skákat s velkou skupinou nových dětí. Schází se v pondělí a v pátky od čtyř hodin odpoledne. Přidat se mohou i další. Čtyři už zkušení členové Between se na podzim nominovali na mistrovství Evropy, které v červenci proběhne v Bratislavě.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail