Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním závodem odstartovala Novojičínská běžecká liga

Atletický oddíl a Středisko volného času Fokus připravili v tomto roce pro všechny příznivce běhání Novojičínskou běžeckou ligu. Skládat se bude ze sedmi závodů. První odstartoval na oválu letního stadionu.

Nový počin zdejších nadšenců běhání, Novojičínská běžecká liga, odstartovala na tartanové dráze letního stadionu Jarním oválem. I když se závod konal první dubnovou sobotu, počasí bylo pro běžce extrémní.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Jmenuje se sice Jarní ovál, dneska máme spíše takovou zimní variantu, ale věřím, že závodníci přijdou na první opravdové závody na novém atletickém stadionu do Nového Jičína. Běžíme od nejmladší kategorie, tříleté a mladší děti běží 60 metrů, potom to stupňujeme a nakonec dospělí muži a ženy běží tři kilometry.”
Darina Krausová, trenérka Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Ta situace je taková, že je to skutečně jen pro ty nejotužilejší a nejstatečnější běžce, kteří jsou zvyklí běhat ve špatném počasí. A to většina dětí není, takže dneska neočekáváme nějakou úplně úžasnou účast, ale to nevadí, důležité je, že se to rozběhlo.”

V mrazivém počasí se na oválu nakonec sešlo 65 běžců z toho 40 dětí.

Novojičínská běžecká liga se zrodila z iniciativy Střediska volného času Fokus a nového atletického oddílu, který při tělovýchovné jednotě vznik loni na jaře. V současné době má 160 dětí.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Zimní příprava stále probíhá, trénujeme v tělocvičnách v Novém Jičíně a v hale ABC. Děti jsou na první závody natěšené. věřím, že novojičínský atletický oddíl bude mít velkou účast.”

Celkem se běžecká liga skládá ze sedmi závodů. Tři z nich jsou již tradiční, zdejším běžcům dobře známé, a to Novojičínský půlmaraton, který bude 14. května, Běh novojičínským parkem s tradičním termínem 28. září a Běh o vánočního kapra 22. prosince. Další čtyři závody jsou nové. Tři z nich se budou konat na atletickém stadionu, první byl tedy Jarní ovál, dále to bude 11. června Novojičínská hodinovka a 28. října Loučení s oválem. Posledním novým závodem bude Čarodějnický kros, který se 30. dubna uskuteční v areálu Skalek.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail