Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lávka přes Jičínku už nevyhovuje, nová bude dost široká i pro kola

Přes říčku Jičínku v Novém Jičíně povede nová lávka. Ocelová konstrukce té současné je v havarijním stavu. Nové přemostění bude kromě pěších sloužit i cyklistům.

Současná lávka přes tok Jičínky u ulice Novosady v Novém Jičíně byla postavena v roce 1984. Revizní prohlídka v prosinci 2019 odhalila, že ocelová konstrukce mostku je v havarijním stavu. Lávka musí být odstraněna a nahrazena novou. Město pro její stavbu vyhlásilo ideovou soutěž.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byla oslovena tři architektonická studia, která odevzdala svou studii podle stanovených kritérií potom odborná komise vybrala nejvíce vyhovující návrh.”
Martin Materna, městský architekt: “U vítěze, vybrali jsme architekta Blanka, a ten jeho návrh přesvědčil jak konstrukční propracovaností, tak celkovou jednoduchou estetikou té lávky. Konstrukce je velmi subtilní, ocelová, vetknutá. Vizuálně se vlastně jedná jen o trám vložený přes řeku, který krásně doplňuje koryto řeky Jičínky.”

Nová lávka bude široká tři metry a regulérně tak bude sloužit i pro cyklisty. Umístěna bude o metr výše než ta stávající, aby splňovala požadavky Povodí Odry.

Martin Materna, městský architekt: “Důležité je, že součástí té lávky bude i řešení toho předpolí. Bude se tam řešit úprava dopravy, zklidnění v místě napojení na lávku, protože tam dochází ke křížení pěších, cyklistů a vozidel. Takže i to je úkolem vybraného projektanta, aby toto doladil, dořešil.”

Samotnou výstavbu lávky a revitalizaci jejího okolí lze očekávat nejdříve v příštím roce, možná až v roce 2024.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail