Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sousedská snídaně v novojičínské Žilině voněla ukrajinským borščem

Novojičínská místní část Žilina na jaře oživila novodobou tradici sousedských snídaní. První setkání se symbolicky konalo v duchu podpory Ukrajiny, lidé tu mohli po ránu ochutnat ukrajinský boršč.

Sousedské snídaně začala novojičínská místní část Žilina pořádat před čtyřmi lety, důvod byl jednoduchý - podpořit dobré vztahy a vytvořit i nové přátelské vazby. První letošní setkání se uskutečnilo v dubnu.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Je vidět, že lidé se na to těšili. Myslím si, že na to počasí je nás tu docela dost. Hospodyňky donesly hodně svých výtvorů na ochutnání a naše kamarádka z Ukrajiny Oksana uvařila pravý Ukrajiny boršč.”
Oksana, Ukrajinka žijící v Novém Jičíně: “Každá hospodyně ho připravuje jinak a každá vkládá do boršče svou duši. A jak hravou duši má, tak dobrý bude i boršč.”

Při zahájení tradice sousedských snídaní na jaře 2018 se místní osadní výbor inspiroval v jiných městech, například v Třinci, teď sama Žïlina podněcuje k podobné aktivitě další. Podívat se na tuto akci přijela starostka Kravař Monika Brzesková.

Monika Brzesková (KDU-ČSL, BEZPP), starostka Kravař: “Mi se ten nápad líbí, protože se přece jen sejde skupina lidí, kteří jsou spolu rádi, dají si něco dobrého a povykládají si, řeknou si své starost i radosti. Já si myslím, že je to fajn projekt a určitě to stojí za to to vyzkoušet.”

Sousedské snídaně plánuje Žilina až do podzimu, konají se pravidelně vždy třetí sobotu v měsíci od 9 hodin ráno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy