Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí posloužilo jako cesta k pokladu a pekařská dílna

Návštěvnické centrum připravilo několik aktivit pro rodiny s dětmi, které se i přes rozmary dubnového počasí uskutečnily venku. Děti se vydaly za pokladem a vrhly se do pečení s mistrem Štramberských uší.

Delší velikonoční volno si rodiny s dětmi mohly zpestřit účastní na programu Návštěvnického centra na Masarykově náměstí. Ve spolupráci s Rodinným centru Mozaika tudy vedla stezka za pokladem.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “My jsme si jako Rodinné centrum Mozaika připravili již třetí stezku pro rodiny s dětmi, stezku se zajíčkem za pokladem. Připraveno je dvanáct stanovišť, po splnění úkolů děti rozlušti tajenku.”

Ta je nakonec zavedla až k truhle s pokladem, která byla ukryta v Návštěvnickém centru.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Dále ve velkoplošném stanu mohou péci s panem hezkýma nebo si mohou vytvořit obrázek z písku.”

Zejména o pečení jedním ze skutečných mistrů Štramberských uší Ladislavem Hezkým byl obrovský zájem.

Ladislav Hezký, pekař: “Pečeme samozřejmě pro děti nebi s dětmi a samozřejmě si to vezmou domů. Pečeme různé perníčky různého tvaru, ale z těsta, které používám na Štramberské uši.”

Na další pohádkovou stezku s Rodinným centrum Mozaika, tentokrát na Skalkách, se budou moci rodiny s dětmi vydat 21. května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy