Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín začne stavět devátou kruhovou křižovatku, mluví se už i o desáté

Stavba deváté kruhové křižovatky na území Nového Jičína začne v červnu. Postaví ji město spolu s Moravskoslezským krajem. Součástí projektu je také celkově zlepšení veřejného prostranství u centra města.

Kruhovou křižovatku v Novém Jičíně, v silně frekventovaném místě, kde se střetávají ulice K nemocnici, Generála Hlaďo a výjezd z Masarykova náměstí plánuje město řadu let. Stavba je společným dílem s Moravskoslezským krajem, který je vlastníkem hlavní komunikace.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkové náklady, 19 milionů korun, které by měla tato akce stát, budou děleny zhruba v poměru 2:1. Zhruba 12 milionů korun bude platit město ze svého rozpočtu, 7 milionů Moravskoslezský kraj, potažmo správa silnic Moravskoslezského kraje.”

Samotnou křižovatku tedy zaplatí kraj, město zainvestuje chodníky, osvětlení a úpravu prostranství.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Cílem akce je kvalitní městský prostor, dostatek zeleně, městského mobiliáře, ale hlavně celkové zlepšení bezpečnostní situace, včetně pohybu chodců a cyklistů.”

Radnice ještě pracuje i na možnosti, získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši až čtyři a půl milionu korun.

V tuto chvíli už je vysoutěžen zhotovitel stavby a smlouva je před podpisem. Realizace deváté okružní křižovatky ve městě má začít v červnu. Ukončena by měla být v listopadu.

Devátá okružní křižovatka ale nemusí být ve městě poslední, o desáté se začíná diskutovat v místě křížení Bohuslava Martinů, K nemocnici a Pod Skalkou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy