Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín opraví basketbalovou halu, bude mít novou palubovku

Novojičínští basketbalisté mají za sebou nejúspěšnější sezonu v první lize. Teď se dočkají i nové palubovky. Součástí připraveného projektu je i modernizace interiéru haly.

V nedávno ukončené sezoně I. ligy basketbalisté Nového Jičína skončili těsně před branami finále. Odehráli svůj nejlepší ročník v této druhé nejvyšší soutěži. Teď si mohou radost zdvojnásobit novou palubovkou, kterou využívají ale i další hráči, včetně dětí a mládeže.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Máme připravenou rekonstrukci celé sportovní haly, změn dozná celý interiér. Myslím si, že si to i zaslouží, protože je to budova postavena počátkem sedmdesátých let minulého století.”

Interiér dostane nové obložení. Repasovány budou sedačky. Palubovka byla částečně opravena v roce 2016, po rekonstrukci střechy celého objektu, kdy uvnitř haly stálo lešení. Podle prezidenta klubu byla ale tato oprava dost nešetrná.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Hlavní problém je v tom podkladu, který byl příliš zatížen a v některých místech nesplňuje tu funkci, kterou by měla. Když mám být konkrétní, tak jsou tady místa, kde nedochází k odrážení míče.”

Basketbalový klub je provozovatelem haly, majitelem objektu je město. Celkové náklady na modernizaci sportovišť jsou 11 a půl milionu korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Financováno by mělo být z rozpočtu města a zároveň z Národní sportovní agentury, kdy basketbalový klub jako žadatel získá dotaci. Ta by měla být 6, 7 milionů vysoká.”

Podíl města tedy bude 4,8 milionu korun. Práce budou zahájen v červnu, hotovo by mělo být do konce prázdnin.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail