Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté budou mít novou palubovku, po létech se změní také interiér haly

Basketbalisté mají za sebou nejúspěšnější sezonu v první lize. Teď se dočkají i nové palubovky. Součástí připraveného projektu je i modernizace interiéru haly.

V nedávno ukončené sezoně I. ligy se basketbalisté A týmu probojovali do play off a skončili až těsně před branami finále. Odehráli tak svůj nejlepší ročník v této druhé nejvyšší soutěži. Teď si mohou radost ještě znásobit novou palubovkou, kterou pravidelně využívají i další hráči, včetně dětí a mládeže.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Palubovka bude vyměněna, respektive máme připravenou rekonstrukci celé sportovní haly, změn dozná celý interiér. Myslím si, že si to i zaslouží, protože je to budova postavena počátkem sedmdesátých let minulého století.”

Samotná palubovka byla částečně opravena v roce 2016, kdy se rekonstruovala střecha celého objektu a uvnitř haly stálo lešení.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Palubovka utrpěla do značné míry, jako by v uvozovkách nešetrnou rekonstrukcí, která tady proběhla před šesti lety. Ta palubovka se nedá opravit, dá se jen vyměnit. Hlavní problém je v tom podkladu, který byl příliš zatížen a v některých místech nesplňuje tu funkci, kterou by měla. Když mám být konkrétní, tak jsou tady místa, kde nedochází k odrážení míče, kdy ta palubovka by se měla chovat na celé ploše stejně, ale není tomu tak. Obzvlášť basketbalista, který dribluje, tak očekává, že by se mu míč měl odrazit.”

Co se týče interiéru haly, ten dostane nové obložení, přibydou akustické obklady. Repasovány budou sedačky.

Basketbalový klub je provozovatelem haly a bazénu, majitelem objektu je město. Na přípravě projektu rekonstrukce spolupracují, zafinancován bude z rozpočtu města a z dotace z Národní sportovní agentury, o kterou klub požádal.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “My už jsme při přípravě letošního rozpočtu, čili zhruba v polovině loňského roku, byli připraveni zafinancovat tuto akci plně z rozpočtu města, a to díky úsporám, které se basketbalovému klubu podařilo v loňském roce dosáhnout, ať už úsporu na provozní náklady, díky tomu, že bazén z důvodu covidových opatření nebyl nějakou dobu provozování, a zároveň díky tomu, že se provozovateli podařilo získat z Národní sportovní agentury dotaci na provoz a údržbu ve výši 4,8 milionu korun.”

Celkové náklady na modernizaci haly jsou 11 a půl milionu korun. Z toho dotace by měla činit 6, 7 milionu, podíl města je ve výši zhruba 4,8 milionu korun. Práce budou zahájen počátkem června, hotovo by mělo být do konce prázdnin.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail