Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžařská sezona v Novém Jičíně pokračuje, jezdí se na trávě

Sjezdovka na Svinci u Nového Jičína je v provozu, i když sníh ze svahu dávno zmizel. Zdejší lyžařský klub rozjel travní lyžování. Na kopci se konalo i celorepublikové soustředění nejmladších lyžařů.

Po ukončení klasické zimní sezony nezůstal svah na Svinci u Nového Jičína dlouho prázdný. Vlek se opět rozjel a lyžařský klub zahájil období travního lyžování.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Měli jsem asi jen měsíční pauzu, mezitím probíhaly práce na svahu, kultivoval se svah a pokračujeme v travním lyžování s tím, že teď probíhají celorepubliková soustředění, kde Svinec je součástí tohoto čtyř víkendového koloběhu.”
Martin Štěpánek, trenér žáků, Svaz lyžařů, úsek lyžování na trávě: “Konkrétně tady máme skupinu těch nejmladší, jsou tady hlavně nováčci a kategorie do věku U 12, což je vlastně přípravka a předžáci. Snažíme se je naučit hlavně ty základy, ze kterých pak do budoucna mohou těžit.”
účastníci soustředění v travním lyžování:
“Prostě se musíme rozlyžovat, ale je to hodně jiné.”
“Travní lyžování mě docela baví, ale to umývání lyží mě moc nebaví.”
“Není to tak špatné, to zimní je o něco lepší, to travní je takové zábavné.”
Konkrétně z novojičínského oddílu obula travní lyže asi polovina z 22 děti.
Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Plus se k nám budou připojovat děti z jiných oddílů, protože těch tréninkových středisek na severní Moravě není tolik. Takže budou dojíždět třeba z Ostravy, z Bílé a tak dále.”

Travní lyžování začali na Svinci zkoušet na podzim, Česká republika patří v této disciplíně mezi světovou špičku. Po soustředění čekají travní lyžaře, i ty Novojičínské, pohárové soutěže.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail