Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský turnaj s rekordním počtem zápasníků ze čtyř zemí

Zápasníci v Novém Jičíně uspořádali 20. ročník Memoriálu Miroslava Rešla. Mezinárodní turnaj zaměřený na mládež, který je poctou zakladateli zdejšího oddílu, zaznamenal rekordní účast.

V novojičínské hale ABC se v olympijském sportu, zápase ve volném stylu, utkalo 253 závodníků všech mládežnických kategorií od přípravek až po kadety. Tato účast znamenala turnajový rekord.

Kamil Škarka, Oddíl zápasu Nový Jičín: “Samozřejmě jsme rádi, že k nám zavítali hosté nejen z republiky, ale i Maďarska, Slovenska a Polska. Takže dá se říci, že turnaje vracíme, teď byl docela hlad po turnajích, takže každý se chce ukázat, že má natrénováno a chce vyhrávat. každopádně jsem rád a určitě i pan Rešl by měl radost, že na jeho počest tady přijelo tolik závodníků.”
Milan Urbánek, MZK Bánovce nad Bebravou (Slovensko): “Jsme pravidelným účastníkem, máme to kousek, 120 kilometrů, takže se tu každý rok velmi těšíme.”

Miroslav Rešl, jehož památce je turnaj věnován, byl průkopníkem zápasu v Novém Jičíně, v roce 1959 stál u založení oddílu. Po jeho tragickém úmrtí začali zápasníci organizovat tento memoriál. Do letošního 20. ročníku zasáhlo z pořádajícího oddílu 14 sportovců.

Kristián Očka, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Mám za sebou jeden zápas, ten se mi moc nezdařil, byl hodně těžký, ale před sebou mám ještě další zápasy, takže doufám, že dopadnou lépe.”
Marek Moravčík, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Tady na turnaji si můžete vyzkoušet chvaty a to, co dokáží jiní zápasníci, a můžete se od nich inspirovat a zlepšovat se.”

Novojičínští zápasníci měli nedávno zastoupení i na mistrovství republiky kadetů, Marek Moravčík skončil ve své váhové kategorii na 3. místě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy