Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Fokus má nadstavbu se zelenou střechou, první na městské budově

Nadstavba Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně je po roce hotova. Uvnitř jsou nové multifunkční sály, součástí je i terasa se zelenou střechou.

Novojičínské Středisko volného času Fokus se dlouho potýkalo s nedostatečnou kapacitou, proto vznikl už před lety projekt nadstavby nad jeho vstupní částí. Stavební práce začaly loni v květnu a skončily teď zhruba po roce. Výrazně je podpořila dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Celkové náklady na stavbu byly asi 20,3 milionu korun s tím, že dotace samotná činila 14,6 milionu korun.“

Uvnitř vznikly multifunkční sály, které budou sloužit především pro volnočasové kroužky z oblasti polytechniky.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Měly by tam být kroužky audio-video, mladý vědátor, tvořivá dílna, dále ekochovatelský kroužek, 3D tisk a do nových prostor bude přesunuta počítačová učebna.”

Součástí stavby je také terasa se zelenou střechou, první na městské budově v Novém Jičíně.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Prvním je izolační funkce samotné střechy, protože udržuje teplo uvnitř té budovy. Zároveň také pomáhá zachytávat vodu, která neodteče do kanalizace a zůstává zachována na té střeše, odkud se vypaří a zůstává zachována v městském prostoru.”
Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Kromě přístavby bylo součástí i předláždění celé zadní části, takže jsme získali kulturní prostor i z druhé strany pozemku.”

První návštěvníci se do nové přístavby podívají v červnu, otevře se v rámci oslav Dne dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy