Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Absolventi výtvarného kurzu vystavují pod střechou Staré pošty

Umělecký talent v sobě může objevit kdokoliv. Zjišťují to i absolventi výtvarného kurzu, který připravilo městské kulturní středisko. Své práce teď vystavují pod střechou Staré pošty.

Výstava kreseb absolventů výtvarného kurzu Kresbou všemi směry je výsledkem jejich několikaměsíčního snažení. Jejich práci potrhla i slavnostní vernisáž v kavárně na Staré poště.

Gabriela Juchelková, lektorka kurzu: “Věnujeme se tedy různým technikám kresby, od kresby tužkou, uhlem, kresbu přírodním pastelem. Na závěr kurzu jsem to chtěla trošku zpestřit o nějakou grafickou techniku, takže si účastníci mohli zkusit techniku linorytu.”

Stejně rozmanité, jako výtvarné techniky, bylo i složení skupiny účastníků kurzu, co do zkušeností i věku.

Jindra Holáňová, absolventka kurzu: “Měli jsme velice hodnou a tolerantní lektorku, která nás podporovala a pořád chválila, takže jsme to vydrželi až do konce. A právě ten kurz byl vynikající v tom, že jsme pořád střídali další a další techniky. A postupně jsme je i jakž takž zvládali. Já tady mám tady toho pejska, to byl pejsek naší lektorky, kterého adoptovala na Slovensku v cikánské osadě. Nejdříve jsme si ho kreslili tužkou, fixem nebo tuší a potom jsme ho přenášeli na to lino, abychom mohli tvořit linoryt.”
Václav Nezval, absolvent kurzu: “Kdysi jsem navštěvoval základní uměleckou školu, chodil jsem tam až po maturitu. Kreslil jsem si doma a teď jsem se přihlásil do kurzu, že mě to někam posune a motivuje více kreslit. Tady můžeme vidět mou práci technikou linorytu. Zajímavosti na tom námětu bylo, že jsme vyrazili do terénu, byla to kavárna, kde jsme zachycovali různé kavárenské momenty.”
Anna Koutná, absolventka kurzu: “Protože ráda kreslím, tak jsem se o tom dozvěděla. Přestoupila jsem ze ZUŠ sem a tady mě to hrozně bavilo. Ztvárnila jsem obrázek hudby, jak jsem tu hudbu vnímala.”
Gabriela Juchelková, lektorka kurzu: “U některých z kurzu už je vidět, že s kresbou mají zkušenost, opravdu byli i talentovaní, u některých naopak bylo vidět, že se chtějí něco nového naučit nebo je kresba láká od dětství, ale sami se k tomu ještě nedostali. Právě proto jsem ke každému přistupovala individuálně, aby je to bavilo a měli z toho radost.”

Absolventi si vyzkoušeli také kresbu zátiší a tvořili i volně podle vlastní fantazie. Zajímavou zkušeností byl portrét nebo zachycení živého modelu. Městské kulturní středisko tento kurz pořádalo potřetí. Výstava potrvá do 24. června.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail